Każdy z nas ma inny pomysł na spędzanie wolnego czasu. Niektórzy wybierają wielogodzinne leniuchowanie w domu, inni wolą opuścić na jakiś czas swoje cztery ściany. A co, jeżeli jesteśmy fanami wodnych atrakcji i nie chcemy z nich rezygnować? Czy lepszym wyborem będzie wypad nad jezioro czy też może odwiedzenie pobliskiego basenu? Oba warianty wydają się równie ciekawe! Podpowiadamy, jak kreatywnie spędzić wolny czas.

Dlaczego kontakt z wodą sprawia nam tyle przyjemności?

Nie da się ukryć, że kontakt z wodą to coś, co docenia wiele osób. Dlatego też tak chętnie spędzamy wakacje nad morzem czy nad innymi zbiornikami wodnymi. Po prostu kojarzy nam się to z miło spędzonym czasem, podczas którego regenerujemy siły i odpoczywamy. Są oczywiście osoby, które unikają wody, jednak często ma to związek z nabytymi traumami czy innymi nieprzyjemnymi sytuacjami, z jakimi spotkały się w przeszłości. Jednak większość z nas chętnie zgodzi się na to, aby najbliższy wolny weekend spędzić… no właśnie, gdzie? Czy lepiej w tym przypadku zdecydować się na wypad nad jezioro, czy może poszukać najbliższego kompleksu basenów i wybrać się właśnie tam?

Basen czy wypad nad jezioro –  co wybrać?

Jeżeli kochamy wodę, to najczęściej wybieramy między spędzeniem kilku godzin nad basenem a dłuższym wyjazdem w miejsce, które daje nam dostęp do akwenu wodnego. Tutaj każdy będzie miał swoje preferencje, które zapewne pomogą w podjęciu najlepszej decyzji. Warto rozważyć za i przeciw obu wspomnianych wariantów. Jeżeli natomiast nie możesz zdecydować się pomiędzy wyborem jednej ze wskazanych atrakcji, to chętnie podpowiemy, jakie są ich najważniejsze zalety. Może to sprawi, że zdecydujesz się założyć kostium kąpielowy i wskoczyć do jeziora bądź postawisz na chlorowaną wodę i leniuchowanie w jacuzzi.  

Dlaczego warto wybrać basen?

Zazwyczaj taki obiekt jak basen znajduje się niedaleko naszego miejsca zamieszkania, o ile tylko mamy na myśli większe miasto. To sprawia, że dostaniemy się do niego na przykład przy pomocy miejskiej komunikacji bądź własnego środka transportu. Nie tracimy zbyt wiele czasu na podróż, co sprawia, że do wody możemy wskoczyć nawet w środku tygodnia. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na dalsze wypady z powodu braku czasu bądź też po prostu nie mają własnego środka transportu.  

Chociaż basen to płatna atrakcja, to jednak kupując karnety obejmujące wiele wejść, możemy znacząco zaoszczędzić. Dodatkowo w wielu przypadkach możemy wybrać, z jakich atrakcji będziemy chcieli skorzystać. Jest to na przykład wstęp do sauny, jacuzzi czy możliwość uczestniczenia w przeróżnych zajęciach. Warto też dodać, że w tym przypadku zawsze pozostajemy pod bacznym okiem ratownika, który pozostaje na posterunku w razie potrzeby.

Dlaczego warto wybrać wypad nad jezioro?

Ucieczka poza miasto bądź przynajmniej na jego obrzeża to idealna alternatywa dla osób, które mają dość ulicznego zgiełku. Przebywanie wśród natury jest po prostu przyjemne i odprężające. A jeżeli chcemy dodatkowo wskoczyć do wody, to powinniśmy sprawdzić, gdzie znajdziemy najbliższe jezioro polecane na takie wypady. Takie miejsca najczęściej są bezpłatne, chyba że musimy opłacić miejsca parkingowe. To także idealna lokalizacja, aby spotkać się większą grupą i miło spędzić wolny czas. Wypad nad jezioro na pewno wybiorą te osoby, które lubią leniuchować na kocu i nie potrzebują takich atrakcji jak sauny czy hydromasaże.  

W takim miejscu trudniej o znalezienie plaż strzeżonych, ale nie oznacza to, że nie jest to możliwe. Warto upewnić się co do tego, że dane miejsce rzeczywiście polecane jest na tego rodzaju wypady. Zawsze powinniśmy dbać o swoje bezpieczeństwo i nie bagatelizować ostrzeżeń.  

Jak jeszcze możesz spędzać wolny czas?

Jednak wypad nad jezioro czy wyjście na basen to nie jedyne ciekawe sposoby na spędzenie wolnego czasu. Warto rozważyć także wyjazd nad morze, gdzie także mamy okazję wskoczyć do wody. Tutaj na pewno nie zabraknie nam piasku i miejsca, w którym to rozłożymy koc, ręcznik czy po prostu rozstawimy leżak. Jeżeli mamy do dyspozycji własny ogród bądź działkę, to warto rozważyć zakup rozkładanego basenu. Jego rozmiary dopasujemy do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Jest to produkt sezonowy, dlatego na zimę z łatwością złożymy stelaż i schowamy w bezpieczne miejsce.

Na pewno docenimy tego rodzaju atrakcję zwłaszcza w bardzo gorące dni. Wskoczenie do basenu to idealny sposób na schłodzenie organizmu i przetrwanie największych upałów. Rozkładany model to jeden z wariantów, ale są osoby, które decydują się na wybudowanie basenu na własnej posesji. To bez wątpienia kosztowna inwestycja, ale taka, którą bardzo szybko docenimy nie tylko my, ale także bliskie nam osoby czy przyjaciele. Wystarczy wyobrazić sobie weekendowe spotkanie nad basenem, z grillem w tle i muzyką płynącą z głośników.