Zabawa w wodzie może nam dostarczyć naprawdę ogromną satysfakcję. Dlatego tak bardzo lubimy wyjazdy nad morze i jeziora czy też po prostu spędzanie czasu na pobliskim basenie. To ten rodzaj aktywności, który możemy wykonywać w gronie najbliższych znajomych i tym samym czerpać wielką przyjemność. Te osoby, które jednak są już znudzone klasycznym pływaniem czy amatorskimi skokami do wody, być może będą zainteresowane fascynującą atrakcją, jaką jest flyboarding. Czym tak właściwie jest flyboard? Czy warto zdecydować się na taką rozrywkę lub też sprezentować ją komuś bliskiemu?

Co to jest flyboard?

Flyboard to bez wątpienia urządzenie, które każdemu maniakowi mocnych wrażeń dostarczy wiele emocji. Jest to nic innego, jak turbina skutera wodnego, która zasysa wodę i wypuszcza ją pod dużym ciśnieniem za pomocą rury i dysz, które są przymocowane do specjalnych butów. Sprawia to, że osoba, która ich używa, może być wyrzucana ponad powierzchnię wody nawet na wysokość 10 metrów.

Nie jest to bez wątpienia aktywność, która przychodzi z łatwością. Utrzymanie równowagi nad taflą morza, jeziora czy oceanu bywa bardzo skomplikowane, szczególnie jeśli nie mamy w tej materii doświadczenia. Z czasem jednak coraz lepiej będziemy rozumieć, w jaki sposób się poruszać i co robić, by jak najdłużej utrzymać się na powierzchni.

Czy flyboard jest bezpieczny?

O to nie musimy się martwić, jeżeli oczywiście skorzystamy z usług profesjonalistów. Ważne jest, aby na taką atrakcję zdecydować się w sprawdzonym miejscu, które oferuje w pełni sprawne urządzenia, a dodatkowo również instruktora, który może poprowadzić skuter oraz szczegółowo wytłumaczy nam, na co zwrócić uwagę w trakcie zabawy.

Uczestnik takiego wydarzenia otrzymuje odpowiedni kask, a także piankową kamizelkę. W związku z tym nie trzeba się przejmować żadnym upadkiem do wody, a na początku z pewnością będzie ich sporo. Kamizelka gwarantuje dużą wyporność, wobec czego zawsze wynurzymy się na powierzchnię. Niemniej zaleca się, aby z tego rodzaju atrakcji korzystały wyłącznie osoby, dla których przebywanie w wodzie nie stanowi żadnego problemu. Oprócz tego warto posiadać chociażby podstawowe umiejętności pływania – przydadzą się nie tylko w czasie flyboardingu, ale również przy innych wodnych aktywnościach.

Jak przebiega flyboarding?

Pierwszym krokiem jest oczywiście zapisanie się na taką atrakcję. Jak już wspomnieliśmy, warto skorzystać tutaj z usług profesjonalistów, dzięki czemu będziemy mogli w pełni skoncentrować się na dobrej zabawie, zamiast przejmować się, że coś może pójść nie tak. Czy każdy może „pofrunąć” flyboardem? Teoretycznie tak. W praktyce natomiast ważny może się okazać rozmiar stopy, ponieważ konieczne jest, aby zostały one zapięte w butach stabilnie i bez najmniejszej możliwości wyślizgnięcia się. Wiek nie ma tutaj zwykle zbyt dużego znaczenia.

To, ile potrwa sama aktywność, zależy od paru czynników. Decydująca jest chociażby trasa, ponieważ w zależności od zbiornika możliwe będzie przeprowadzenie krótszej lub dłuższej podróży z wykorzystaniem skutera wodnego. Oprócz tego często się zdarza, że długość całego wydarzenia to kwestia tego, którą ofertę wybierzemy. Całość może z równym powodzeniem zająć zaledwie 10 minut, a czasem nawet godzinę.

Atrakcję poprzedza szkolenie prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora. To on wręczy nam kask i kamizelkę oraz pokaże nam, jak je założyć, upewniając się, że rzeczywiście zostały właściwie zabezpieczone. Dodatkowo wskaże, w jaki sposób postępować, kiedy już znajdziemy się na wodzie.

Co więcej, kierujący skuterem asekuruje nas przez cały czas trwania aktywności. Dostosowuje on nawet ciśnienie wody w turbinie w zależności od naszych umiejętności. Nie ma zatem powodów do zmartwień – jeżeli będziesz mieć spore trudności z utrzymaniem równowagi, ciśnienie zostanie zmniejszone, tak by pozwolić Ci się oswoić z „wodnymi butami” i jak najlepiej poznać swoje ciało w kontakcie z taką czynnością.

Flyboarding jako pomysł na prezent

Warto podkreślić, że skorzystanie z flyboardu może być dla nas świetną formą rozrywki w trakcie urlopu czy po prostu podczas weekendowego wypadu za miasto. To jednak nie wszystko – coraz chętniej wybieramy tę aktywność jako pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Wystarczy wykupić voucher w danym miejscu i wręczyć go przy wybranej okazji. Będzie to świetny podarunek na urodziny, rocznicę ślubu czy też imieniny. Jeżeli Twoje rodzeństwo, partner lub partnerka, znajomy czy przyjaciółka uwielbiają wszelkie zabawy na wodzie, a do tego są wielbicielami adrenaliny i lubią próbować nowych rzeczy, zdecydowanie warto się zastanowić nad takim prezentem.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby na flyboarding wybrać się w dwójkę czy też w gronie znajomych. Nierzadko zdarza się, że dwie osoby z tej samej grupy mogą wyruszyć w tym samym czasie, co może spotęgować wrażenia i dostarczyć jeszcze więcej przyjemności. A nawet jeśli samodzielnie próbujemy swoich sił, towarzystwo na brzegu przyda się, aby wykonać pamiątkowe zdjęcia lub nakręcić wideo, które pozwoli później wrócić do tej chwili.