gift

Kliknij i odbierz niespodziankę na

maszwybór
backWróć do wszystkich artykułów
Pomysły na sylwestra mogą być przeróżne, ale niektóre z nich wydają się szczególnie atrakcyjne.
backWróć do wszystkich artykułów
Rozrywka
 • #sylwester
 • #impreza

Gdzie spędzić sylwestra? Masz wybór!

Impreza sylwestrowa jest tylko raz w roku, warto więc zadbać o to, by ten wieczór stał się zupełnie wyjątkowy. Zobacz, jak tego dokonać!

Nowy rok zbliża się do nas wielkimi krokami, a wraz z nim impreza sylwestrowa. Przyjęcie z okazji sylwestra to jedna z najlepszych możliwych okazji, by uczcić nasze sukcesy w odchodzącym roku i przywitać nowy. Z uwagi na fakt, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się nadejście nowego roku, pomysły na sylwestra lepiej przygotować trochę wcześniej. Poszukajmy więc odpowiedzi na pytanie, gdzie spędzić sylwestra – na sali, w domu czy może na tropikalnych wyspach?

Gdzie spędzić sylwestra?

Odpowiedź na pytanie, gdzie spędzić sylwestra, nie jest taka łatwa. Pomimo faktu, że podczas nocy sylwestrowej świętuje cały świat, wielu z nas nie do końca lubi tę okazję. Nie da się ukryć, że sylwester to nie tylko impreza do białego rana, ale także przeludnione hotele i sale bankietowe. Zawsze pamiętajmy o tym, że mamy wybór, a każde miejsce, gdzie możemy spędzić wieczór sylwestrowy, będzie miało swoje wady i zalety. Prześledźmy więc kilka najpopularniejszych opcji i zastanówmy się, jakie są najlepsze pomysły na sylwestra.

Pomysły na sylwestra – sylwester w domu

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań kwestii gdzie spędzić sylwestra to zorganizowanie przyjęcia we własnym domu. Jest to bardzo dobra opcja dla tych z nas, którzy niezbyt dobrze czują się podczas wieczoru sylwestrowego w otoczeniu nieznanych ludzi. Jeśli urządzimy sylwester w domu, mamy pewność kto na niego przyjdzie, ile będzie osób i jakie aktywności będą przewidziane podczas imprezy. Sylwester w domu ma także tę zaletę, że nie musimy planować go z ogromnym wyprzedzeniem. Jeśli decydujemy się na sylwestra na sali bankietowej lub w hotelu, konieczne będzie wcześniejsze zaplanowanie całej logistyki, wykupienie miejsc i tym podobne rzeczy, które eliminuje zorganizowanie tego wieczoru na własną rękę.

Niestety to, co jest największą zaletą sylwestra w domu, czyli nasza niezależność, to także jego największa wada. Cała organizacja przyjęcia sylwestrowego w domu będzie spoczywała na naszej głowie – to my będziemy musieli zatroszczyć się o jedzenie, napoje i odpowiednie atrakcje. Oczywiście będziemy mogli poprosić naszych gości o drobną pomoc czy przygotowanie potraw, jednak musimy mieć świadomość tego, że w takiej sytuacji lwia część organizacji wydarzenia przypadnie nam.

Gdzie spędzić sylwestra – może sala bankietowa?

Kolejną niezwykle popularną opcją sylwestrową jest wybranie się na salę bankietową. To świetne rozwiązanie dla tych z nas, którzy uwielbiają poznawać nowe osoby i są otwarci na nowe przeżycia. Jeśli zdecydujemy się na sylwestra na sali bankietowej, spadnie nam z głowy wiele problemów organizacyjnych. Nie musimy przejmować się tym, że trzeba zaprosić gości lub przygotować jedzenie i napoje, gdyż te wszystkie rzeczy bierze na siebie organizator wydarzenia, co pozwoli nam w spokoju rozkoszować się sylwestrową nocą.

Jedną z największych wad sylwestra na sali bankietowej jest jego cena i konieczność wcześniejszej rezerwacji miejsca. W najlepszych lokalach wieczór sylwestrowy czasami trzeba rezerwować z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, co wymusza na nas odpowiednio wczesne planowanie tego, gdzie spędzić sylwestra.

Wycieczka w nieznane, czyli sylwester w tropikach – pomysły na sylwestra

Na sam koniec zostawiliśmy najbardziej egzotyczny, ale też niezwykle ciekawy pomysł na sylwestra, jakim jest zagraniczna wycieczka. Fakt faktem, jej organizacja może być najtrudniejsza ze wszystkich prezentowanych tu opcji, trudno także mówić tutaj o zaoszczędzeniu pieniędzy. Jednakże sylwester za granicą jest świetną okazją do tego, by uczynić ten wieczór naprawdę wyjątkowym.

Warto też zauważyć, że ceny sylwestra na sali bankietowej także nie należą do najniższych. Czasami może być warto dołożyć nieco pieniędzy i zdecydować się na zupełnie inne spędzanie wieczoru sylwestrowego niż dotychczas. Da nam to pewność, że sylwester w tym roku będzie wręcz niezapomniany. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że wiele biur podróży oferuje specjalne, dedykowane pod kątem sylwestra wyjazdy, które umożliwiają spędzenie go w niezwykły sposób.

Niestety nie oznacza to, że wycieczka na sylwestra ma same zalety. Podobnie jak w przypadku sali bankietowej, konieczna będzie odpowiednio wczesna rezerwacja miejsca na wyjazd. To warunek zupełnie podstawowy, jeśli chcemy spędzić sylwestra za granicą. Dodatkowo przeszkodą dla niektórych mogą być tłumy w hotelach – wiele osób decyduje się na wyjazd sylwestrowy, szanse na spokojny wyjazd są więc stosunkowo niewielkie.

Gdzie spędzić sylwestra? Podsumowanie

Sposobów na zaplanowanie niesamowitego wieczoru sylwestrowego jest bardzo dużo. Dla niektórych idealny wieczór sylwestrowy to taki w towarzystwie najbliższej rodziny, inni natomiast potrzebują tłumów, szalonej zabawy i pokazów fajerwerków. Każda z sylwestrowych propozycji ma swoje wady i zalety, które musimy wziąć pod uwagę, ale zawsze pamiętajmy o tym, że mamy wybór. Wieczór sylwestrowy powinien być dla nas czasem relaksu i odprężenia, więc zawsze wybierajmy tylko takie opcje, które będą dla nas najodpowiedniejsze.

backWróć do wszystkich artykułów

Zobacz podobne wpisy

 • droga do celu
  Podróże

  Droga do celu

  czytaj teraz

  Podejmowanie decyzji często ilustruje się skrzyżowaniem. Wyobrażamy sobie zwykle, że jedna z dróg zaprowadzi nas bezpośrednio do miejsca, do którego p...

 • Styl życia

  Idealny środek komunikacji

  czytaj teraz

  Jak dojeżdżać do pracy bez stresu? Jak uniknąć stania w korkach? Jak wprawić się w dobry nastrój przed pracą? Czy samochód na minuty się opłaca?

 • Podróże

  Wczasy wczasom nierówne

  czytaj teraz

  Pomysły na niezapomniane wakacje. Przegląd najczęściej wybieranych opcji na wczasy: all inclusive, wycieczka objazdowa, rejs, kamper, a może wyprawa k...

Odwiedź MaszWybór

I otwórz się na nowe doświadczenia
sprawdź
 • masz wybór

  Alternatywne opcje

 • Alternatywne opcje

  Niespodzianka za pełną rejestrację

 • Baza wiedzy Masz Wybór

  Baza wiedzy Masz Wybór