gift

Kliknij i odbierz niespodziankę na

maszwybór

Jak dojeżdżać do pracy bez stresu? Jak uniknąć stania w korkach? Jak wprawić się w dobry nastrój przed pracą? Czy samochód na minuty się opłaca?

Jak dojeżdżać do pracy bez stresu? Jak uniknąć stania w korkach i marnowania cennego czasu?

Samochód na minuty

Statystyki dowodzą, że z roku na rok coraz więcej rodzin decyduje się na zakup drugiego samochodu. Jeden pojazd w rodzinie to już standard. A jednocześnie korki i problemy z parkowaniem potrafią sprawić, że zamiast wygodnego środka transportu otrzymamy nagle długą i irytującą trasę. W największych miastach dochodzi do paradoksu, gdzie niejednokrotnie dłużej się szuka parkingu niż trwa sam dojazd na miejsce. Dlatego coraz częściej szukamy alternatyw. 

Jednym z pośrednich rozwiązań jest samochód na minuty. Obecnie w Polsce tę usługę oferują cztery firmy. Wynajem samochodu na minuty jest dostępny w większych miastach w kraju, a każda z firm ma do dyspozycji kilkaset samochodów, więc zwykle łatwo znaleźć taki zaparkowany w Twojej okolicy. Chociaż nadal można utknąć w korku, to parkowanie jest darmowe.

Przede wszystkim, płacisz tylko za czas użytkowania i/lub przejechane kilometry. O paliwo i opłaty dodatkowe nie musisz się martwić. Co więcej, wypożyczenie takiego samochodu nie wiąże się z udaniem się na lotnisko turystycznej lokalizacji, gdzie trzeba w biurze odczekać w kolejce i wypełnić formularze. Wystarczy, że ściągniesz aplikację i już masz dostęp do czytnika kodu, dzięki któremu odblokujesz samochód. 

Największą zaletą samochodów na minuty jest brak kosztów i zachodu związanego z utrzymaniem własnego pojazdu. Odpadają podatki, serwisowanie, naprawy, ubezpieczenie… To zatem praktyczny wariant dla tych, którzy nie muszą korzystać z samochodu codziennie i mogą sobie pozwolić na nieco elastyczności. 

 

W związku ze wzrostem popularności pracy zdalnej, taka usługa ma szansę kontynuować swój dynamiczny rozwój. Coraz mniej osób będzie musiało codziennie dojeżdżać do biura i trudniej będzie uzasadnić koszt utrzymania prywatnego wozu.

Nawet jeżeli nie pracujesz z domu, wygoda korzystania z tego rozwiązania zależy od Twoich godzin pracy. Jeśli masz to szczęście, że pracujesz o niestandardowych porach, tzw. car sharing nie powinien sprawiać Ci kłopotów. 

Podobnym rozwiązaniem jest też posiadanie samochodu na spółkę z zaprzyjaźnioną osobą z sąsiedztwa. W ten sposób wszelkie koszty rozkładają się na pół.

Komunikacja miejska

Chociaż często dotarcie na miejsce za pomocą autobusu trwa dłużej niż transportem publicznym, to czas nie spędzony za kierownicą możemy wykorzystać na czytanie, dzwonienie, a może naukę języka obcego? Po powrocie z pracy często jesteśmy już na to zbyt zmęczeni, a nawet pół godziny dziennie z ebookiem może zaowocować nowymi umiejętnościami lub po prostu sięgnięciem po gazetę i nadrobieniem zaległości w wydarzeniach na świecie. Co więcej, korzystanie ze środków komunikacji miejskiej jest o wiele bardziej ekologiczne niż podróż samochodem. I wreszcie metro albo tramwaj pozwolą na uniknięcie korków.

Skuter

Niezwykle popularny w krajach południowych ze względu na banalnie łatwe parkowanie i omijanie korków. W Polsce niestety sezon na jazdę skuterem jest o wiele krótszy niż w Grecji czy we Włoszech, ale w sprzedaży dostępne są gadżety, które pozwalają wydłużyć nieco czas, kiedy komfortowo można poruszać się skuterem. Na przykład rękawice czy kurtka z wbudowanym ogrzewaniem.

Używany motorower można kupić już za kilkaset złotych. Skutery są także tańsze w eksploatacji niż samochód.

Zaletą jest też to, że nie trzeba zdawać kolejnych egzaminów na prawo jazdy na skutery o mniejszej pojemności silnika. Kierowcy posiadający prawo jazdy kategorii B od co najmniej trzech lat mogą legalnie prowadzić jednoślady o pojemności do 125 cm3, co w zupełności wystarcza na jazdę miejską. 

Wreszcie, dla wielu jazda skuterem ma nie tylko praktyczne zastosowanie, ale jest po prostu  ogromną przyjemnością.

Tak jak Twoja codzienna droga do pracy różni się od krajobrazowej trasy na wczasach, tak i nie ma uniwersalnego środka transportu, który sprawdzi się absolutnie w każdej sytuacji.

Często jednak z automatu wsiadasz w samochód i zapominasz, że masz wybór – może taki piękny słoneczny dzień zasługuje na to, by poczuć wiatr na skórze, omijając korki na skuterze? 

backWróć do wszystkich artykułów

Zobacz podobne wpisy

 • droga do celu
  Podróże

  Droga do celu

  czytaj teraz

  Podejmowanie decyzji często ilustruje się skrzyżowaniem. Wyobrażamy sobie zwykle, że jedna z dróg zaprowadzi nas bezpośrednio do miejsca, do którego p...

 • Styl życia

  Idealny środek komunikacji

  czytaj teraz

  Jak dojeżdżać do pracy bez stresu? Jak uniknąć stania w korkach? Jak wprawić się w dobry nastrój przed pracą? Czy samochód na minuty się opłaca?

 • Podróże

  Wczasy wczasom nierówne

  czytaj teraz

  Pomysły na niezapomniane wakacje. Przegląd najczęściej wybieranych opcji na wczasy: all inclusive, wycieczka objazdowa, rejs, kamper, a może wyprawa k...

Odwiedź MaszWybór

I otwórz się na nowe doświadczenia
sprawdź
 • masz wybór

  Alternatywne opcje

 • Alternatywne opcje

  Niespodzianka za pełną rejestrację

 • Baza wiedzy Masz Wybór

  Baza wiedzy Masz Wybór