Spośród wielu rodzajów niecodziennych przeżyć, które możemy zafundować sobie i innym, jednym, które będzie budziło niesamowite emocje, z całą pewnością będzie przejażdżka czołgiem. Żeby móc to zrobić, obecnie nie trzeba wstępować w szeregi struktur militarnych – wystarczy specjalny voucher. Co jednak powinniśmy mieć na uwadze, kiedy będzie nas interesowała jazda czołgiem? Jak się na nią przygotować? Za chwilę weźmiemy ten temat pod lupę, więc zapraszamy do czytania!

Przejażdżka czołgiem – dlaczego może być taka niezwykła?

Czołg to jeden z najbardziej masywnych i imponujących pojazdów, jakimi nasza cywilizacja może się poruszać. Sam jego wygląd i gabaryty są w stanie zrobić piorunujące wrażenie na każdym, komu uda się zobaczyć ten pojazd nawet w bezruchu, nie mówiąc już o wrażeniu, jakie czołg potrafi wzbudzić podczas jazdy.

Czołgi są wykorzystywane na frontach wielu wojen już od praktycznie całego stulecia. Na ich duży udział podczas różnych działań zbrojnych ma wpływ to, że dla tych pojazdów niewiele jest przeszkód nie do pokonania. Czołg jest w stanie zmiażdżyć i rozjechać praktycznie wszystko, co stanie mu na drodze, niezależnie od tego, czy będzie to samochód osobowy, ziemisty pagórek, czy twarda skała. Czołgiem można dojechać właściwie wszędzie.

Do jakiej prędkości jest w stanie rozpędzić się czołg? Wiele w tym wypadku zależy od konkretnego egzemplarza, jednak trzeba mieć na uwadze, że te monstrualne pojazdy są tworzone w innych celach niż sprawne pokonywanie torów wyścigowych. Najszybszy czołg świata jest w stanie rozpędzić się do 80 kilometrów na godzinę, co jest niezwykle imponującym wynikiem, jeśli weźmiemy pod uwagę jego gabaryty, jednak wyjątkowo kiepskim, jeśli zestawimy go z wynikami samochodów osobowych. Emocje płynące z jazdy czołgiem wynikają jednak z zupełnie innych rzeczy niż osiągane przez nich prędkości.

Przede wszystkim może być ona czymś zupełnie innym niż jazda jakimkolwiek innym pojazdem z tego względu, że pole widzenia w czołgu jest raczej ograniczone. Dzięki temu będziemy mieli możliwość pełnego wczucia się w panującą atmosferę i poczujemy się jak bohaterowie, których poznaliśmy na lekcji historii. Dodatkowo czołg jest niezwykle ciężki, co czuć podczas kierowania nim. Będzie to doświadczenie, którego nie będzie można porównać z prowadzeniem żadnej, nawet największej terenówki.

Czy jazda czołgiem jest dla każdego?

Wśród nas z całą pewnością znajdą się osoby, które nie czują zbyt dużego pociągu do kwestii związanych z militariami. Czy przejażdżka czołgiem może stanowić pomysł na świetną przygodę także dla nich? Jak najbardziej! Pamiętajmy o tym, że jest to doświadczenie, które raczej niewielu ludzi ma na swoim koncie, co samo w sobie potrafi wywołać pozytywne emocje – możemy przeżyć przygodę, którą zaskoczymy wszystkich naszych przyjaciół i znajomych.

Jazda czołgiem z całą pewnością powinna przypaść do gustu nawet tym, których nigdy wcześniej to nie pociągało. Nie musimy przecież od razu stawać się ekspertami od wydarzeń z dawnych lat, żeby poczuć emocje, jakie mogą towarzyszyć tylko podczas siedzenia za sterami czołgu.

Oczywiście dla fanów i pasjonatów militariów, voucher na taką jazdę będzie świetnym prezentem. Ze względu na swoje zainteresowanie tym tematem, przejażdżka czołgiem będzie się mogła dla nich stać jeszcze bardziej niezwykła, jednak może się na nią zdecydować także każda inna osoba.

Czołg – jakie możliwości mamy do wyboru?

Decydując się na przejażdżkę czołgiem, będziemy najczęściej mogli wybrać, jaki model pojazdu najbardziej nas interesuje. W długiej historii wykorzystania czołgów na polach bitwy istnieje wiele modeli, które doczekały się miana kultowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy planując wykupienie czasu w czołgu, poszukali takiego pojazdu, którego kojarzymy z książek, filmów czy kart historii.

Warto pamiętać, że do naszej dyspozycji będą mogły należeć nie tylko czołgi, ale także inne, zbliżone do nich pojazdy wojskowe. Przykładem może być tutaj przejażdżka amfibią, którą w ofercie przeważnie mają te firmy, które udostępniają czołgi do cywilnych przejażdżek. Inną ciekawą możliwością może być haubica, która jest jeszcze większa i potężniejsza od czołgu, gdyż służyła do wysyłania dużych pocisków na znaczne odległości.

Przejażdżka czołgiem – jak się na nią przygotować?

Czy na przejażdżkę czołgiem będziemy się musieli udać jakoś specjalnie przygotowani? Nie – wszystkie niezbędne instrukcje oraz specjalistyczną pomoc otrzymamy na miejscu. Pamiętajmy jednak o tym, by ubrać się w taki sposób, który zapewni nam maksimum komfortu. Jazda czołgiem nie jest może aktywnością, która wymaga od nas gigantycznej ilości ruchów, ale jeśli chcemy zatrzymać z tego dnia tylko najlepsze wspomnienia, zwróćmy uwagę na wygodny ubiór.

Przejazd za sterami czołgu to dobry pomysł na spędzenie swojego wolnego czasu, nawet jeśli nigdy nie czuliśmy zbyt dużego pociągu do klimatów militarnych. To doświadczenie, które małym kosztem może zapewnić nam unikalne wspomnienia, których pozazdroszczą wszyscy znajomi!