Jeżeli chodzi o sposoby na relaks po ciężkim dniu, to zapewne każdy z nas ma tutaj swoje propozycje. Są jednak takie czynności, a zwłaszcza zabiegi, które sprawdzają się w tej kwestii u większości osób. Przykładem jest masaż gorącymi kamieniami. To ponad godzina relaksu i odpoczynku. Czy jednak każdy powinien się na niego zdecydować? O czym warto wiedzieć, zanim wybierzemy się do gabinetu bądź SPA?

Czym jest masaż gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami nie jest nowością w gabinetach kosmetycznych czy w SPA. Tak naprawdę praktykowany jest od wieków, jednak początkowo słyszano o nim jedynie w Indiach czy Chinach. To jeden z przyjemniejszych zabiegów, jaki możemy wybrać. Jak sama nazwa wskazuje, ogromną rolę odgrywają tutaj kamienie, które układane są na ciele. Nie brakuje też dotyku masażystki czy masażysty, który przy pomocy olejku i ruchów dłonią stara się rozgrzać mięśnie i pomóc w ich zrelaksowaniu oraz rozluźnieniu.  

Wybór kamieni nie jest jednak przypadkowy. Te wykonane są między innymi z bazaltu, czyli po prostu zastygłej lawy wulkanicznej. Dlaczego? Doskonale utrzymują ciepło i niezbyt szybko oddają je do otoczenia. Podczas ich wyboru zwraca się też uwagę na jakość. Muszą być na przykład czyste ekologicznie, dlatego najczęściej pochodzą między innymi z Bali czy Hawajów. Okazuje się, że znaczenie mają nawet kształty. Tutaj wybiera się te, które z łatwością uda się ułożyć na ciele.  

Czy masaż gorącymi kamieniami pomoże się zrelaksować?

Masaż relaksacyjny gorącymi kamieniami odpowiada przede wszystkim za rozszerzenie się naczyń krwionośnych, a to ma wpływ na lepszy przepływ krwi przez mięśnie. To także czas, podczas którego możemy zamknąć oczy, posłuchać muzyki i nie myśleć o sprawach, które najczęściej zawracają nam głowę w czasie dnia. Klimat w gabinecie powinien po prostu sprzyjać wypoczynkowi. Czasami są to obecne w tle dźwięki natury czy kojące brzdąkanie instrumentów. Nie brakuje świeczek zapachowych bądź kadzidełek. Tutaj ważna będzie także aromaterapia, która wpływa na rozluźnienie klienta.  

Czas trwania masażu może być różny, w zależności od tego, jakie partia ciała będzie obejmował. Zazwyczaj jest to od 60 do 90 minut, podczas których staramy się unikać myślenia o przyziemnych sprawach. Są osoby, które nawet zasypiają podczas masażu! Widocznie tego właśnie im trzeba w danym momencie.  

Masaż gorącymi kamieniami to doskonały prezent dla osoby, która na co dzień nie ma zbyt wielu czasu na własne przyjemności czy zadbanie o siebie. Pakiet zawierający masaż można często rozszerzyć o inne atrakcje, takie jak peelingi i maseczki na twarz bądź całe ciało. Niektóre gabinety czy SPA mają też w swojej ofercie specjalne pakiety dla par, co oznacza, że podczas masażu obie osoby znajdują się zazwyczaj w jednym pomieszczeniu. To ciekawy pomysł na randkę bądź rocznicę związku.  

Gdzie oferowany jest masaż gorącymi kamieniami?

Jeżeli sądzisz, że masaż gorącymi kamieniami to coś, na co aktualnie zasługujesz, to koniecznie sprawdź, gdzie możesz skorzystać z jego dobroczynnych właściwości. Chociaż sam masaż pochodzi z Indii oraz Chin, to wcale nie musimy udać się na tak daleką wycieczkę. Najczęściej są to po prostu pobliskie gabinety kosmetyczne. Możemy też zapytać o ten zabieg w hotelu, który został wyposażony także w strefę relaksacyjną i SPA. To idealny pomysł na spędzenie romantycznego weekendu z drugą połówką, podczas którego w pełni odpoczniemy.

Pamiętaj, aby przed wybraniem zabiegu upewnić się, czy rzeczywiście jest on dla Ciebie odpowiedni. Specjalista będzie znał wszelkie przeciwwskazania do jego wykonania. Nie ma ich wiele, ale jednak występują. Upewnij się, że nie dotyczą one Ciebie, a następnie ciesz się przyjemnością tego zabiegu i zrelaksuj się!

Jak przygotować się do masażu gorącymi kamieniami?

Wspomniany masaż ma być dla nas czasem relaksu i odpoczynku. Warto jednak wiedzieć, jak możemy się przygotować do niego w odpowiedni sposób, aby jak najlepiej skorzystać z jego dobroczynnych właściwości. O czym mowa? Czego powinniśmy wystrzegać się przed takowym masażem? Na przykład przed samym zabiegiem powinniśmy zrezygnować z jedzenia potraw ciężkostrawnych. Nie chcemy przecież nieprzyjemnego uczucia w żołądku w chwili, w której położymy się na stole. Często zaleca się też skorzystanie z gorącego prysznica. Jego zadaniem będzie rozluźnienie mięśni, ich rozgrzanie, a także wstępne zrelaksowanie.  

Wiele osób pyta również, czy w przypadku takiego masażu konieczna jest nagość. Warto pamiętać, że kamienie układane są na ciele, a nie na ubraniu, bo tylko w ten sposób właściwie odczujemy ich ciepło. Zazwyczaj przed masażem dostajemy jednak specjalną, jednorazową bieliznę, a osoba masująca odchyla okrywający nas ręcznik tylko w tych partiach, które w danym momencie uczestniczą w zabiegu.