Tańczymy przy wielu okazjach, często niezależnie od naszego wieku. Odpowiednia muzyka potrafi sprawić, że zarówno starsze, jak i młodsze osoby będą się świetnie bawić. Taniec to w końcu jedna z najstarszych rozrywek na świecie i niezależnie od zmieniających się trendów nie przestaje cieszyć się popularnością. Zaletą tańca jest fakt, że do tego, aby móc wykonywać tę czynność, nie potrzeba nam specjalnego doświadczenia, zaawansowanych umiejętności czy znajomości różnych stylów tańca. Mimo to nauka tańca pod okiem profesjonalisty dla wielu osób staje się ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Na co warto zwrócić uwagę, jeśli rozważamy udział w kursie tańca? Jaką szkołę tańca wybrać? Sprawdź nasze rekomendacje. Masz wybór!

Dlaczego warto wybrać kurs tańca?

Pierwszy taniec, bycie jednym z gości weselnych, wyjście do klubu, a nawet impreza urodzinowa we własnym domu – sytuacji do tego, by tańczyć, jest wiele, a jedyne, czego tak naprawdę potrzebujemy, to muzyka i odrobina przestrzeni. Uniwersalność tańca polega na tym, że tańczyć może tak naprawdę każdy z nas – wystarczy poczuć muzykę i poruszać się w jej rytm. Mimo to nie każdy czuje się komfortowo wraz ze swoimi umiejętnościami tanecznymi i może chcieć to zmienić. Przykładem może być pierwszy taniec, który dla wielu młodych par bywa stresujący – wszak prezentowanie swoich umiejętności tanecznych przed większą bądź mniejszą publicznością może wydawać się problematyczne, jeśli w tańcu nie czujemy się pewnie.
Między innymi stąd bierze się tak duża popularność szkół oferujących profesjonalną naukę tańca. To jednak nie jedyny powód, dla którego warto zdecydować się na rozpoczęcie swojej tanecznej przygody.
Jednym z najistotniejszych, o ile nie najistotniejszym elementem są nasze własne potrzeby. Przyczyny, dla których poszczególne osoby decydują się na udział w kursie, bywają bardzo złożone. Dla jednych będzie to wspomniany pierwszy taniec, podczas którego chcemy prezentować się idealnie. W zależności od naszych wyjściowych umiejętności, możemy zdecydować się na kilka lekcji przed ceremonią, ale też zapisać się na kurs, który pomoże nam opanować sztukę taneczną od zera lub przygotować występ, który pozostanie zapamiętany na długo.

Nie zapominajmy o tym, że kurs tańca to świetny sposób na nudę i aktywne spędzanie wolnego czasu. Jeśli aktualnie znajdujesz się w miejscu, w którym chciałbyś dokonać zmian w swoim życiu, być może warto zdecydować się na coś bardziej szalonego i wybrać się na kurs tańca nowoczesnego, samby albo tańca towarzyskiego? To świetny sposób na pozbycie się nadmiaru stresu, nawiązanie nowych znajomości i naładowanie się pozytywną energią, jaka panuje podczas lekcji.  

Lekcje tańca – co warto wiedzieć na start?

Nawet przy wyborze najbardziej rekomendowanej szkoły tańca może okazać się, że nie jesteśmy zadowoleni z przebiegu kursu i uzyskiwanych efektów. Jak sprawić, by lekcje tańca rzeczywiście sprawiały nam przyjemność i okazały się wartościowe? Zanim wybierzemy konkretną szkołę tańca lub instruktora, przede wszystkim musimy zastanowić się nad tym, jaki taniec interesuje nas najbardziej i jakiego chcielibyśmy się nauczyć. Dobra wiadomość jest taka, że wybór jest tak duży, że każda osoba znajdzie kurs, który stanie się odpowiedzią na jej potrzeby, a także dostarczy jej wiele przyjemności.  

Pomocna może okazać się odpowiedź na pytanie, po co tak naprawdę chcesz nauczyć się tańczyć. Czy chcesz poznać różne style taneczne, by móc zaskoczyć nimi swoich znajomych w trakcie imprezy urodzinowej? A może chcesz dobrze wypaść na jednej z uroczystości, np. jako gość weselny? Jeśli mimo to w dalszym ciągu nie wiesz, który styl tańca jest odpowiedni dla Ciebie, sprawdź, kiedy wybrana szkoła tańca prowadzi dni otwarte. To przyjemny i pomocny sposób na poznanie jej oferty.  

Nauka tańca – jak się ubrać?

Kiedy już wybierzesz taniec, którego tajniki chcesz zgłębić, a także szkołę, która oferuje kurs dopasowany do Twoich potrzeb, warto zwrócić uwagę na strój niezbędny podczas treningów. W przypadku ubioru bardzo ważne jest to, aby wybierać odzież, w której czujemy się komfortowo. Oczywiście warto mieć na uwadze również fakt, że konkretne style taneczne mogą wymagać od nas skompletowania określonego stroju. Najczęściej ma to miejsce w przypadku tańca towarzyskiego. Pamiętaj o tym, aby wybierać takie elementy garderoby, w których będziesz czuć się swobodnie, i które nie będą krępować Twoich ruchów. Jest to szczególnie istotne podczas rozciągania. Obcisłe, dopasowane stroje mogą w rzeczywistości utrudnić trening i sprawić, że nie będziemy czuć się komfortowo.  

Kolejnym ważnym elementem garderoby są buty. Koniecznie przynieś ze sobą osobną parę na zmianę! W wielu szkołach tańca zmienne obuwie to warunek konieczny, który przede wszystkim umożliwia nam zachowanie czystości na sali. Jeśli jesteś osobą początkującą, nie musisz od razu zaopatrywać się w profesjonalne, nierzadko kosztowne obuwie do tańca. Zwróć uwagę, aby Twoje buty były po prostu wygodne.  

Nauka tańca – to Twój czas!

Wiele osób twierdzi, że zawsze chciało nauczyć się tańczyć, jednak powstrzymywał bądź powstrzymuje je strach przed porażką oraz byciem ocenianym. Miej na uwadze, że szkoła tańca powstała po to, aby nauczyć tańczyć każdego, niezależnie od jego umiejętności. To wręcz idealne rozwiązanie w przypadku osób, które chcą poznać tajniki tanecznej sztuki od podstaw.  

To właśnie dlatego tak istotny jest wybór najlepszego instruktora i samej szkoły tańca. Ważne, aby pracujące w niej osoby wykazywały się nie tylko zaawansowaną wiedzą, ale jednocześnie empatią i kulturą osobistą w przypadku swoich kursantów. Dzięki temu nie będą zniechęcać ich do dalszej nauki. Dalej zastanawiasz się nad nauką tańca? Nie zwlekaj! Pamiętaj – masz wybór!