Chociaż wolnego czasu nie mamy często zbyt wiele, to zazwyczaj zależy nam na tym, aby te wolne momenty poświęcić na coś kreatywnego i godnego zapamiętania. Zapewne stale pielęgnujemy nasze pasje, dlatego warto odważyć się na zrobienie czegoś zupełnie nietypowego. Oto kilka naszych propozycji odnośnie do tego, jak spędzać wolny czas w nietypowy sposób! Gotowi?

Jak kreatywnie spędzać wolny czas?

Na samym wstępie warto dodać, że nie zawsze musimy poświęcić znaczną część naszego wolnego czasu na przedstawione poniżej zajęcia. Czasami będzie to jedynie godzina, ale bez wątpienia pozostaje ona niezapomniana! Zgromadziliśmy kilka pomysłów na formę spędzania wolnego czasu zarówno w samotności, jak i w gronie znajomych. To od Ciebie zależy, czy lepiej czujesz się w towarzystwie, czy też możesz potrzebujesz kilku chwil dla siebie. 

Pamiętaj, że nie zawsze musisz poświęcić wiele czasu i pieniędzy, aby tworzyć niezapomniane wspomnienia. Za chwilę postaramy się udowodnić, że jest to możliwe nawet przy niewielkim budżecie. Poznaj nasze cztery propozycje i zdecyduj, od którego zajęcia warto zacząć!

Poznawanie nowych lokali kulinarnych

Mówi się, że przez żołądek można trafić do serca, więc dlaczego nie rozpieścić naszych zmysłów i nie udać się w podróż kulinarną? Postaraj się, aby za każdym razem wybierać inny lokal. Staraj się jednak próbować różnorodnych dań, które będą podlegały na przykład pod jedną kategorię. Dlaczego? Dzięki temu porównasz, w którym lokalu serwują na przykład najlepsze makarony bądź też pizze. Niekoniecznie musi być to potrawa. Równie dobrze możesz za każdym razem wybierać inną kawiarnię i pić tam ulubiony rodzaj kawy. 

To jedno z tych zajęć, na które możesz zdecydować się samodzielnie lub w gronie przyjaciół. Jeżeli w Twoim mieście nie ma zbyt wiele ciekawych miejsc, możesz też wybierać inne miejscowości znajdujące się nieopodal, a do których dojedziesz bez problemu. Czy można więc życzyć już smacznego? 

Wybieranie miejsca podróży po omacku

Można odbywać podróże kulinarne, a można też losować idealne miejsca wypadowe na spacery czy wycieczki prowadzone w innej formie. A co, jeżeli wybór lokalizacji będzie jedynie szczęśliwym trafem? Spróbuj z zamkniętymi oczami wylosować miejsce na mapie w wyznaczonym przez Ciebie obrębie. Może być to na przykład Twoje miasto, zupełnie inna miejscowość bądź nawet całe województwa. Z pomocą różnych aplikacji sprawdzisz, jakie ciekawe rzeczy możesz obejrzeć w okolicy. 

To idealne rozwiązanie dla tych osób, które często nie mogą się zdecydować, gdzie powinny jechać. Tutaj poniekąd mamy już to narzucone, a jedyne, co musimy zrobić, to wsiąść w samochód, komunikację miejską, pociąg czy autobus. Warto poznawać nowe miejsce i przywozić z nich pamiątki w postaci zdjęć! Zawsze pamiętaj jednak o swoim bezpieczeństwie. Rezygnuj z wypadów w te lokalizacje, które nie cieszą się dobrą opinią. Warto także podróżować we dwoje. 

Losowanie filmów

Kinowe premiery zapewne przyciągają naszą uwagę, ale czy musimy od razu chodzić do kina, aby dobrze bawić się przed dużym ekranem? Forma spędzania czasu, o której opowiemy za chwilę, wymaga zaangażowania w nią innych osób. Poproś przyjaciół, aby przygotowali listę kilku filmów, które chcieliby zobaczyć lub które szczególnie polubili. Następnie w każdy wolny wieczór losujcie po jednym tytule. Takie wspólne oglądanie na pewno dostarczy wszystkim wielu emocji. Może okaże się, że odkryjesz nowy, ulubiony gatunek filmowy? Aktualnie większość pozycji kupisz bądź wypożyczysz bez większych problemów. 

Przed rozpoczęciem gry możecie też ustalić, czego mają dotyczyć wybierane tytuły. Może być to na przykład dana tematyka czy filmy, w których zagrali wasi ulubieni aktorzy. To Wy ustalacie reguły, których będziecie się następnie trzymać. Możliwości jest naprawdę wiele! Pamiętajcie jednak, aby zarezerwować odpowiednio dużo czasu na obejrzenie filmu od początku do końca. Potraktujcie wieczory filmowe niczym prawdziwe wyjścia do kina. Przygotujcie przekąski i napoje, a następnie siadajcie przed szklany ekran!

Słuchanie muzyki z płyt winylowych

Rozwój technologii sprawił, że dzisiaj muzyki możemy słuchać praktycznie wszędzie. Wystarczy mieć pod ręką telefon, parę słuchawek i w ten oto sposób nucimy do ulubionych piosenek w drodze do pracy, w komunikacji miejskiej czy w poczekalni. Ma to oczywiście swój urok, ale czy na pewno potrafimy poświęcić się w pełni słuchanej muzyce? Przez to, że mamy do niej dostęp praktycznie wszędzie, raczej nie skupiamy się na tym, aby była to dla nas forma relaksu. To raczej przerywnik w czasie dnia, a nawet dodatek do niego. 

A co, jeżeli moglibyśmy na nowo odkryć ulubione zespoły czy wykonawców? Poświęcić czas na szczegółowe poznanie tekstu, jego analizę czy nawet naukę na pamięć? W tym celu najlepiej sprawdzi się gramofon na winylowe płyty. Kolekcjonując krążki z ulubioną muzyką, na nowo docenimy radość z zakupu. Na nowy album będziemy musieli poczekać, nie odsłuchamy go już po chwili na naszym telefonie. 

Jeżeli tylko mamy taką możliwość, to wydzielmy w mieszkaniu bądź domu kącik, w którym to będziemy słuchać muzyki. Przyda się wygodny fotel, nastrojowe oświetlenie, cisza, spokój i oczywiście ulubiona płyta winylowa, którą puścimy na naszym gramofonie. Warto przesłuchać krążek za jednym razem, od pierwszego do ostatniego utworu. Niech będzie to nasz czas wypoczynku po ciężkim dniu bądź tygodniu.