Wielu z nas od swoich młodych lat marzyło o możliwości sprawdzenia się jako pilot samolotu. To oczywiście zrozumiałe, gdyż zwiedzanie przestworzy podobnie do ptaków to wizja, która towarzyszy naszej cywilizacji już od dawna. Chociaż do pilotowania wielkich, podniebnych maszyn potrzebne są specjalne uprawnienia, każdy z nas może spróbować swoich sił w tej dziedzinie dzięki symulatorowi lotów. Zobacz, co warto o tym wiedzieć i dlaczego nawet symulowany lot to świetna propozycja na spędzenie wolnego czasu!

Symulator lotów – dlaczego warto spróbować swoich sił?

Latanie samolotem oczywiście wymaga przejścia specjalnego treningu i zdobycia odpowiednich uprawnień. Biorąc pod uwagę, jak odpowiedzialne i ryzykowne jest pilotowanie podniebnych maszyn, raczej taki stan rzeczy nie powinien nikogo dziwić. Nie oznacza to jednak, że każdy bez licencji pilota musi porzucić swoje marzenia związane z podróżowaniem za sterami samolotu. Zawsze zostają takie opcje, jak symulator lotów, który zachwyca swoją złożonością i realizmem.

Dlaczego symulator lotów może być dobrym pomysłem dla każdego, kto chciałby zasiąść kiedyś za sterami samolotu? Chociaż cała nasza powietrzna przygoda będzie jedynie symulowana, w żadnym wypadku nie oznacza to braku emocji. Symulatory samolotów są obecnie na bardzo wysokim poziomie technicznym – nie zabraknie tutaj dokładnego odwzorowania wnętrza różnorodnych pojazdów latających i specjalnych ekranów, które są ułożone tak, by właściwie przedstawić to, co widzi pilot podczas sterowania swoją maszyną.

Profesjonalne symulatory lotów są na tyle rozbudowane i realistyczne, że przyszli piloci szlifują na nich swoje umiejętności, zanim po raz pierwszy siądą za prawdziwymi sterami i będą chcieli przetransportować swoich pasażerów. Nie brakuje tutaj nawet świetnego odwzorowania tras powietrznych czy zmiennych warunków pogodowych. Innymi słowy, symulator lotów dostarcza wrażeń najbardziej zbliżonych do lotu samolotem, z jakimi możemy się spotkać, pozostając na ziemi.

Symulator lotów – na jaki lot można się zdecydować?

Jeśli ktoś stwierdzi, że symulator lotów będzie dla niego odpowiednią opcją i będzie chciał spróbować swoich sił za sterami największych samolotów, będzie mógł zdecydować się na kilka opcji przelotu. Każda z nich nieco się różni, jednak jednego możemy być pewni – niezależnie od wyboru nie zostaniemy pozostawieni bez żadnego wsparcia.

Podczas naszej wizyty w symulatorze lotów możemy liczyć na pomoc profesjonalnego trenera latania. Dzięki jego podpowiedziom będziemy w stanie oderwać naszą maszynę od ziemi i utrzymać się w powietrzu, co wbrew pozorom nie jest wcale takim łatwym zadaniem, nawet jeśli mówimy o wykorzystaniu wirtualnego pojazdu latającego. Wsparcie pilota jest tutaj niezwykle cenne, gdyż pozwoli skorzystać z możliwości oferowanych przez symulator lotów każdemu, niezależnie od jego wcześniejszych doświadczeń za sterami różnych pojazdów.

Jedną z opcji, na jaką można się zdecydować, korzystając z symulatora latania, jest odbycie standardowej trasy lotniczej z punktu A do punktu B. Musimy być przygotowani na to, że na symulatorze czas takiego przedsięwzięcia będzie zbliżony do czasu, jaki pilot w normalnych warunkach musiałby poświęcić na taki lot. Daje to możliwość odpowiedniego wczucia się w przeżywaną przygodę, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że na naszym pokładzie znajdują się wirtualni pasażerowie, którzy czekają na bezpieczne lądowanie.

Inną opcją podczas korzystania z symulatora lotów jest klasyczny lot widokowy, zakończony na tym samym lotnisku, z którego startowaliśmy. Niektórzy mogą się tutaj zastanowić, czy coś takiego jak lot widokowy na symulatorze ma jakikolwiek sens. Jak najbardziej! Tak jak wspominaliśmy już wcześniej, odwzorowanie różnych elementów lotu w jak najbardziej realistyczny sposób to jedna z największych zalet symulatorów. Pejzaże, które namalują się na naszych ekranach, będą zapierały dech w piersiach, podobnie jak te prawdziwe i bardzo szybko zapomnimy o tym, że cała nasza przygoda ma miejsce jedynie na ekranie.

Symulator latania dla dwojga? Dlaczego nie!

Symulator lotów jest rewelacyjnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w nietypowy sposób. Co więcej, nie musimy być skazani na przeżywanie naszej przygody samemu. W wielu samolotach jest odpowiednia ilość miejsca dla dwóch pilotów i podobnie jak wszystkie inne parametry lotu, to także zostało odpowiednio odwzorowane w symulatorze.

Dzięki temu będziemy mogli przeżyć nasz lot w towarzystwie zaufanego przyjaciela, który pomoże nam zapanować nad naszą podniebną maszyną i postawić ją na gruncie lotniska. To dobry pomysł nie tylko na świetną zabawę, ale także naukę odpowiedniej współpracy, co z powodzeniem mogą wykorzystać managerowie i szefowie różnych firm, planując integracje dla swoich pracowników.

Pomimo faktu, że symulator lotów umożliwia przeżycie świetnej przygody jedynie przed ekranem, nie zmienia faktu, że jest to coś, czego każdy powinien spróbować. Fakt, że znajdujemy się w bezpiecznym miejscu na ziemi, wcale nie zmienia tego, że nasze odczucia są bardzo zbliżone do prawdziwego lotu. Jeśli kiedykolwiek marzyliśmy o zostaniu pilotem – symulator może być dla nas strzałem w dziesiątkę!