Są takie miejsca, które po prostu kojarzą się nam w wyjątkowy sposób. Jeżeli na tapet weźmiemy jednak Włochy, to w pierwszej kolejności pomyślimy nie tylko o pięknych widokach czy wyjątkowej kuchni, ale także o tym, że jest to kraj, do którego warto wybrać się w romantyczną podróż. Podpowiadamy, jak zaplanować taki wyjazd!

Romantyczny wyjazd

Może i nie każdy lubi romantyczne wyjazdy, jednak nie ma wątpliwości co do tego, że znajdzie się grono osób, którym taki rodzaj spędzania wolnego czasu jak najbardziej pasuje. To idealny moment, aby poznać się bliżej z ukochaną osobą. Codzienność bywa nieco przytłaczająca, a to oznacza, że wielu zakochanych tak naprawdę nie ma czasu na to, aby odpocząć i cieszyć się wzajemnym towarzystwem. Dlatego tak ważne jest, aby wygospodarować wolne wieczory bądź nawet dni, które poświęcimy nie tylko zadbaniu o siebie, ale też o drugą osobę.  

Romantyczne wyjazdy rządzą się swoimi prawami. Każdy z nas może nieco inaczej wyobrażać sobie tego rodzaju sposób spędzania razem czasu. Czy to jednak oznacza, że nie ma tutaj uniwersalnych wyborów? Otóż nie! Jest pewien kraj, który szczególnie chętnie odwiedzają zakochani. Są to oczywiście Włochy.

Włochy – idealna lokacja dla zakochanych

Nie bez powodu mówi się, że Włochy to idealne miejsce dla osób zakochanych. Często ten motyw pojawia się nie tylko w filmach czy książkach, ale ogólnie w naszej popkulturze. Wystarczy pomyśleć między innymi o Julii i jej ukochanym. Może to właśnie dlatego zarówno kobiety, jak i panowie upodobali sobie właśnie ten kraj? Wycieczki do Włoch stały się jednak tak powszechne, że same biura podróży nazywają je często określeniami, które po prostu wiążą się z miłością.  

Co warto zobaczyć, będąc we Włoszech?

Na wstępie warto jeszcze powiedzieć, że Włochy same w sobie są krajem zaskakującym i wartym odwiedzenia. Znajdziemy tutaj mnóstwo atrakcji, które zapamiętamy właściwie do końca życia. Przede wszystkim warto wybrać się zarówno na północ, jak i południe Włoch, ponieważ te dwa regiony znacząco się od siebie różnią. Musimy też przygotować się na to, że tamtejsze kultura jest nieco inna od naszej, co oznacza, że warto o niej wcześniej poczytać.  

We Włoszech jest tak wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia, że wielu turystów nie wie, na co się zdecydować. Na początku należy zadać sobie pytanie, co tak naprawdę chcemy zobaczyć i czy interesują nas głównie duże i tłoczne miasta, czy może jednak mniejsze i urokliwe miasteczka? Tych drugich w szczególności tutaj nie brakuje. Jednym z chętniej odwiedzanych regionów jest na przykład Toskania. To tutaj znajdziemy widoki, które wręcz zapierają dech w piersiach.  

Wycieczki do Włoch dla par

Jeżeli chodzi o wycieczki do Włoch odpowiednie dla zakochanych, to zdecydowanie pojawi się tutaj wspomniana już Toskania. Niemałą atrakcją są tutejsze winnice, które zapraszają ludzi do odwiedzenia ich osobiście i zobaczenia na własne oczy, jak produkuje się ten popularny trunek. Co więcej, często taka wycieczka zwieńczona jest posiłkiem, na którym to serwowane są regionalne przysmaki. Są to na przykład sery czy miejscowe warzywa i owoce.  

Werona

Zakochanych na pewno zainteresuje odwiedzenie Werony, czyli miasta zakochanych. To niezwykle urocze miejsce, które daje możliwość zagubienia się w jego uliczkach, co często kończy się odnalezieniem jakiejś wyjątkowej restauracji podającej włoskie dania. W międzyczasie warto poczytać o historii Romea i Julii oraz dowiedzieć się, ile tak naprawdę jest prawdy w tej niezwykłej opowieści o dwójce zakochanych ludzi.  

Wenecja

Obowiązkowy będzie też pobyt w Wenecji, gdzie po kanałach stale pływają przepięknie zdobione gondole. Za odpowiednią opłatą również można skorzystać z tego rodzaju atrakcji. Warto jednak wybierać takie sezony, kiedy nie natkniemy się na częste powodzie występujące czasami w mieście. W innym przypadku będzie brodzić po kolana w wodzie, a to już znacznie mniej romantyczny aspekt wspólnego wyjazdu.  

Florencja

Widoki znane z Florencji cieszą oko każdego! To właśnie w tym miejscu można naprawdę poczuć się jak w mieście, które jest jednocześnie nowoczesne, ale jednocześnie zachowało swój dawny klimat. Warto spacerować wzdłuż rzeki Arno i nie myśleć o codziennych troskach. To również idealne miasto dla zakochanych.

Rzym

Na samym końcu nie bez powodu pojawia się Rzym. Warto pamiętać, że na zwiedzenie tego miasta nie wystarczy dzień czy weekend. Tutaj dostępnych jest tak wiele atrakcji, że raczej nie sprawdzi się wycieczka objazdowa po Włoszech. W Rzymie nakręcono wiele filmów, które oglądamy do dzisiaj, dlatego warto wybrać się ich śladem. Jest to szczególnie popularne i turystyczne miasto, dlatego lepiej zobaczyć je poza sezonem, kiedy nie będziemy stać w wielogodzinnych kolejkach, także tych, które prowadzą do restauracji czy innych przybytków.