gift

Kliknij i odbierz niespodziankę na

maszwybór

Rejs statkiem to świetna przygoda, jednak żeby cieszyć się nią w pełni, potrzebna jest właściwa organizacja. Zobacz, jak zaplanować rejs po Wiśle!

Rejs po Wiśle, niezależnie czy mamy na myśli rejs statkiem wycieczkowym, czy spływ kajakowy, to świetna propozycja spędzenia relaksującego weekendu blisko natury. Warto pamiętać jednak o tym, że podobnie jak do innych rodzajów aktywności, do rejsu warto się odpowiednio przygotować – wyznaczyć trasę czy wziąć niezbędne rzeczy. Zastanówmy się więc wspólnie – jak wygląda organizacja rejsu po Wiśle i jak się do niego przygotować? Za chwilę odpowiemy na to pytanie.

Rejs po Wiśle – wycieczka rekreacyjna, czy świętowanie uroczystości?

Pierwszą rzeczą, na jaką musimy zwrócić uwagę, kiedy planujemy rejs po Wiśle, jest to, jaki charakter ma mieć nasza wycieczka. Rekreacja na wodzie może odbywać się na różne sposoby – dla niektórych idealną opcją będzie podziwianie widoków z leżaka na statku wycieczkowym, natomiast inni docenią możliwość nietypowej integracji, jaką daje pokład łodzi.

W niektórych przypadkach najlepszą opcją na rejs po Wiśle jest spędzenie na pokładzie wycieczkowca jakiejś uroczystości. Niezależnie czy mają być to urodziny, nietypowe wesele czy wieczór kawalerski lub panieński – zdecydowanie się na obchodzenie tych wydarzeń na statku jest świetnym pomysłem, który z całą pewnością docenią nasi goście. 

Wycieczkowiec to także świetne miejsce na spotkania integracyjne w przedsiębiorstwach. Różnorodność krajobrazu i zamknięty charakter takiej imprezy to świetna okazja, by pracownicy mogli odpowiednio wypocząć po ciężkiej pracy w swoim towarzystwie.

Dużą popularnością cieszą się także spływy typowo wycieczkowe, nastawione na podziwianie lokalnych, interesujących miejsc. Pamiętajmy o tym, że Wisła przepływa przez cały nasz kraj i takich miejsc na jej rzecznym szlaku jest całkiem sporo. Tym samym, rejs po Wiśle w Krakowie czy innym mieście, może stać się nie tylko sposobem na relaks, ale także na podziwianie widoków.

Dla tych, którzy szczególnie cenią sobie spokojną atmosferę i relaks w towarzystwie najbliższych osób, bardzo dobrą opcją będą rejsy prywatne. Wybierając najbardziej klasyczną wersję rejsu statkiem wycieczkowym, chcąc nie chcąc poznamy tam innych uczestników przygody. Dla wielu z nas będzie to świetna okazja do zapoznania się z nowymi osobami, jednak niektórzy będą woleli bardziej kameralny klimat. W takim wypadku rejs prywatny to świetna możliwość spędzenia czasu tylko z tymi osobami, które są dla nas istotne.

W zależności od tego, jaka opcja rejsu po Wiśle najbardziej do nas przemawia, konieczne jest wybranie takiego przewoźnika, który nam to umożliwi. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na tym etapie planowania naszego rejsu?

Wybór przewoźnika na rejs po Wiśle

Planując rejs po Wiśle, konieczne będzie skorzystanie z usług jakiejś firmy, która nam to umożliwi. Jak nietrudno się domyślić, większość z nas nie dysponuje ani kajakiem, ani prywatnym statkiem wycieczkowym, więc konieczne będzie skorzystanie z łodzi oferowanych przez organizatorów różnego rodzaju aktywności na wodzie. Na co powinniśmy zwrócić uwagę w tym zakresie?

Podstawowym parametrem, który może nam pomóc ocenić naszego przewoźnika, jest to, jak szeroką flotą łodzi dysponuje. Im jest ich więcej, tym lepiej dla nas – większy wybór wśród statków da nam pewność, że uda nam się znaleźć opcję dostosowaną typowo do naszych potrzeb i preferencji.

Kolejnym niezwykle ważnym parametrem naszej przygody będzie to, w jakim mieście chcemy ją przeżyć. Wisła jest bardzo długą rzeką i opcji do wyboru mamy tutaj całkiem dużo. Możemy zdecydować się chociażby na Kraków, Warszawę czy Sandomierz, jednak możliwości jest tutaj znacznie więcej. Osoby, które chciałyby skupić się w swoim rejsie na aspektach wypoczynkowych, powinny postawić na mniejsze miejscowości, które zachwycą bliskością z naturą.

Rejs po Wiśle – jak się przygotować?

Odpowiednie przygotowanie to podstawowy element każdego zajęcia w życiu i nie inaczej jest w przypadku rejsów statkiem wycieczkowym czy spływów kajakowych. To, jak się przygotujemy, będzie zależało głównie od tego, jaki charakter ma mieć nasza wycieczka.

W przypadku, kiedy decydujemy się na krótki rejs wycieczkowy, nie mamy potrzeby przygotowywać się na każdą ewentualność. Na pokładzie statku spędzimy kilka lub kilkanaście godzin i raczej nie narazimy się w tym czasie na bezpośredni kontakt z wodą. Warto jednak pamiętać o tym, że chociaż wodoodporne ubrania nie są koniecznością w przypadku rejsów wycieczkowych, i tak dobrze będzie je mieć. W ten sposób uchronimy się przed wiatrem.

Warto zadbać o ochronę swojej elektroniki – jak wiadomo, nie lubi ona kontaktu z wodą i chociaż raczej nie będzie na niego narażona, to lepiej będzie zabezpieczyć się na taką okoliczność. W tym celu można użyć specjalnych foliowych woreczków, które pomogą uchronić nasz smartfon czy aparat fotograficzny przed szkodliwym dla niego zalaniem.

backWróć do wszystkich artykułów

Zobacz podobne wpisy

 • droga do celu
  Podróże

  Droga do celu

  czytaj teraz

  Podejmowanie decyzji często ilustruje się skrzyżowaniem. Wyobrażamy sobie zwykle, że jedna z dróg zaprowadzi nas bezpośrednio do miejsca, do którego p...

 • Styl życia

  Idealny środek komunikacji

  czytaj teraz

  Jak dojeżdżać do pracy bez stresu? Jak uniknąć stania w korkach? Jak wprawić się w dobry nastrój przed pracą? Czy samochód na minuty się opłaca?

 • Podróże

  Wczasy wczasom nierówne

  czytaj teraz

  Pomysły na niezapomniane wakacje. Przegląd najczęściej wybieranych opcji na wczasy: all inclusive, wycieczka objazdowa, rejs, kamper, a może wyprawa k...

Odwiedź MaszWybór

I otwórz się na nowe doświadczenia
sprawdź
 • masz wybór

  Alternatywne opcje

 • Alternatywne opcje

  Niespodzianka za pełną rejestrację

 • Baza wiedzy Masz Wybór

  Baza wiedzy Masz Wybór