Nie każdy z nas zdecyduje się w ciągu życia na skok na bungee bądź ze spadochronem. Są to dosyć ekstremalne przeżycia, które służą przede wszystkim naszej rozrywce. Na pewno sprawiają, że poziom adrenaliny we krwi znacząco się podnosi. Jeżeli rozważasz skok ze spadochronem lub na bungee, to mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Pomożemy też zadecydować, co może być najlepszym pomysłem na spędzenie wolnego dnia…

Dlaczego lubimy ekstremalne przeżycia?

Skok na bungee, skok ze spadochronem czy górskie wspinaczki to przykłady aktywności, które bez wątpienia można uznać za ekstremalne. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, a jednocześnie robienie czegoś, co jest rzadko spotykane w gronie naszych znajomych. Dlaczego może nam się to podobać? Wpływ na to będzie miało wiele czynników. Są osoby, które fascynuje wykonywanie czynności, które potencjalnie wydają się niebezpieczne (ale patrząc na rodzaj przygotowania i wykorzystywany sprzęt, zupełnie nie musimy się o nic martwić) lub pragną podziwiać piękne widoki z dużej wysokości. Każdy powód jest dobry, aby spróbować czegoś nowego.

Jak wygląda skok na bungee?

Skok na bungee znany jest chyba wielu osobom. Dostępny jest praktycznie dla każdego (w odpowiednim wieku), które chce podjąć się takiego ekstremalnego przeżycia. W tym przypadku skaczemy z liną, która przywiązana jest w dolnej partii naszego ciała. Spadamy z głową skierowaną ku dołowi. Te kilka bądź kilkanaście sekund lotu to coś, co wiele osób określa jako niesamowite przeżycie, które wspomina się do końca życia. 

Skok wykonujemy sami, jednak przygotowanie do niego (zapięcie lin) wykonuje profesjonalista. Na górze zostaniemy poinstruowani, jak wygląda procedura. Taki rodzaj rozrywki dostępny jest w wielu miastach na całym świecie. 

Skok na bungee – dlaczego warto?

Nie da się ukryć, że skok na bungee jest dosyć przystępny. Okazuje się, że w wielu miastach możemy znaleźć specjalne platformy, z których to śmiałkowie mają okazję wykonać skok z liną. Najwidoczniej inwestorzy dostrzegli, że jest to rodzaj aktywności, na którą chętnie decyduje się wiele osób. Warto też dodać, że wcale nie potrzebujemy wielu pieniędzy, aby poziom naszej adrenaliny znacząco się podniósł. Okazuje się, że skok na bungee potrafi kosztować zaledwie 100 zł. Biorąc pod uwagę to, że raczej często nie będziemy się decydowali na taką formę spędzania wolnego czasu, to nie musimy martwić się, że będzie ona kosztownym hobby. 

Co warto wiedzieć o skoku ze spadochronem?

Skok ze spadochronem to niesamowite przeżycie. W tym przypadku odbywa się zazwyczaj z wysokości ponad 4000 metrów. Osoba, która decyduje się na skok, zakłada specjalną uprząż, którą zostaje przypięta do instruktora, który w tym przypadku będzie jej opiekunem. Nie trzeba o nic się obawiać. Przed samym wydarzeniem zostaniemy poinstruowani, jak zachowywać się podczas lotu i na co zwrócić uwagę. 

Powinniśmy ubrać się w wygodny strój, jeżeli nie będziemy zakładać specjalnego kombinezonu. Nie możemy mieć na sobie biżuterii ani innych elementów, które można łatwo zgubić. Także i buty powinny być zawiązane w taki sposób, aby nie mogły zsunąć się z naszych stóp. Gdy nasze włosy są dłuższe i nie chcemy, aby przeszkadzały nam w locie, powinniśmy związać je lub spiąć. A co z okularami? Poprośmy o specjalne, ochronne gogle. 

Chociaż może się wydawać, że podczas lotu będzie dużo czasu na oglądanie pięknych widoków, to niestety, ale nie zawsze tak jest. Dla wielu osób jest to nowe przeżycie, podczas którego mamy problem ze skupieniem myśli. Dodatkowo może brakować nam tchu, jako że opadamy z bardzo dużą prędkością. Dlatego też pakiet skoku możemy za dodatkową opłatą rozszerzyć o możliwość jego nagrania. 

Skok ze spadochronem – dlaczego warto?

Jeżeli podczas tak ekstremalnej sytuacji nie chcesz być osobą pozostawioną samą sobie, to warto zdecydować się właśnie na skok ze spadochronem, który amatorzy odbywają razem z profesjonalistą. Warto również dodać, że ta niesamowita przygoda może zapewnić Ci równie wspaniałą pamiątkę. Wiele osób decyduje się na nagranie filmu z lotu czy zrobienie zdjęć, które może i często wyglądają zabawnie, ale doskonale prezentują się w albumie bądź ramce. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że warto spróbować skoku ze spadochronem, jest fakt, że mamy okazję obserwować piękne widoki. Są osoby, które specjalnie wyjeżdżają do innych krajów, aby to właśnie tam zdecydować się na skok z instruktorem. 

Którą aktywność wybrać?

Trudno jednoznacznie wskazać, która z aktywności będzie lepszym wyborem. Bez problemu znajdziemy zarówno zwolenników skoku na bungee, jak i skoków ze spadochronem. W obu przypadkach mówimy o dużej wysokości i adrenalinie, która sprawia, że czujemy się zupełnie inaczej. Jeżeli mamy większy budżet, który możemy zainwestować w swoje pasje, to bez wątpienia warto spróbować skoku ze spadochronem. A co, jeżeli okaże się, że z czasem zostaniemy samodzielnym skoczkiem? Skok na bungee może natomiast wskazać nam, czy rzeczywiście nie boimy się dużych wysokości oraz czy ten rodzaj spędzania wolnego czasu jest dla nas odpowiedni.