Na skok ze spadochronem bez dwóch zdań nie zdecyduje się każdy. To wysoki poziom adrenaliny, który odczuwamy przez kilka minut. Nie można jednak zaprzeczyć, że to niesamowite przeżycie, do którego chce się po prostu wracać. Ale czy wiesz, jak odpowiednio się do niego przygotować? O czym pamiętać, jeżeli marzy Ci się lot wśród chmur?

Kilka powodów, dla których warto rozważyć skok ze spadochronem!

Skok ze spadochronem nie jest na pewno dla osób bojaźliwych czy tych, które mają po prostu lęk wysokości. Jest natomiast idealną atrakcją dla każdego, kto lubi dreszczyk emocji i wspomnienia, które pozostają do końca życia! Ale dlaczego warto zdecydować się na to przeżycie? Zdarza się, że osoby, które spróbują skoku ze spadochronem w tandemie, zechce też przejść indywidualne kursy i robić to samodzielnie! Podczas lotu można nie tylko czuć się doskonale i pokonać swoje lęki, ale jest to także okazja, aby zobaczyć piękne widoki.

Warto jeszcze dodać, że skok ze spadochronem to doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby! Może i jest to kosztowne przedsięwzięcie, ale nie ulega wątpliwości, że możemy znakomicie zaskoczyć takim podarunkiem. Upewnijmy się jednak, że druga osoba rzeczywiście marzy o uczestniczeniu w takiej atrakcji i nie ma przypadkiem lęku wysokości. Dobrym wyborem będzie zakup vouchera, który można wykorzystać w określonym czasie. Zamiast wybierać miejscówkę nieopodal miejsca zamieszkania obdarowywanego, można też zapewnić dojazd do jeszcze ciekawszego regionu, w którym to skok ze spadochronem zrobi najlepsze wrażenie!  

Czy skok ze spadochronem jest dla każdego?

Nie da się ukryć, że skok ze spadochronem na pewno nie jest dla każdego i wiele osób nawet nie rozważa się jego podjęcia. Dla niektórych nawet lot samolotem może być stresujący, a co dopiero chwila swobodnego opadania czy moment po otworzeniu spadochronu. Oczywiście z takiego skoku trzeba również zrezygnować przy zbyt dużej wadze ciała bądź nawet po przekroczeniu pewnego wieku. Związane jest to z naszym bezpieczeństwem oraz komfortem.  

Na skok ze spadochronem mogą zdecydować się nie tylko profesjonaliści. Jeżeli nigdy wcześniej nie próbowaliśmy takiej atrakcji i nie przeszliśmy odpowiedniego szkolenia, to będziemy skakać przypięci do instruktora. Jest to tak zwany skok w tandemie. Tutaj nie musimy obawiać się o to, aby w odpowiednim momencie otworzyć spadochron. Tym zajmuje się wykwalifikowana osoba, która uczestniczy z nami w locie.  

Gdzie najlepiej skoczyć ze spadochronem?

Decydując się na skok ze spadochronem, warto pomyśleć o tym, jaka lokalizacja będzie najciekawszym wyborem. Tych natomiast jest tak wiele, że trudno się zdecydować. Tego rodzaju atrakcje dostępne są nie tylko w większości miast w Polsce, ale także za granicą. Dlatego jeżeli planujemy wakacje w jakimś ciekawym miejscu, które zaskakuje niecodziennymi widokami, to warto się zastanowić, czy to właśnie tam będzie warto zapytać o skok ze spadochronem. Upewnijmy się jednak co do tego, czy jest to właściwy sezon. Na przykład w Polsce zalecane są skoki od połowy wiosny, a więc od kwietnia lub niekiedy marca, aż do jesieni, a dokładniej października bądź listopada.

Podczas wyboru idealnego miejsca na skok musimy mieć też na uwadze to, ile taka atrakcja może nas kosztować. Im ciekawsze widoki możemy zobaczyć podczas skoku, tym wyższa będzie cena, jaką musimy za niego zapłacić. Tutaj doliczyć warto też takie dodatki, jak na przykład rejestracja całego wydarzenia na filmie czy profesjonalne zdjęcia. To zazwyczaj płatne usługi, które mogą zapewnić nam dodatkową pamiątkę.  

Jak przygotować się do skoku ze spadochronem?

Wiele osób zastanawia się, jak poprawnie przygotować się na przeżycie tej zapierającej dech w piersiach (dosłownie!) atrakcji. Tutaj nie ma zbyt wielu wymagań. Jeżeli nie skaczemy samodzielnie, ponieważ nie mamy takiego przeszkolenia, to nie gromadzimy sprzętu na własną rękę. Wszystko dostarczy nam firma, z której usług będziemy korzystać. Ważne natomiast, aby nasz ubiór był odpowiedni. Rezygnujemy z krótkich spodenek czy bluzek na ramiączkach, ponieważ odkrywają zbyt dużo ciała. Musimy chronić się przed otarciami, jakie nierzadko powoduje noszony sprzęt.  

Co jeszcze? Tutaj ważnym aspektem jest też chronienie organizmu przed wyziębieniem. Pamiętajmy, że na dużej wysokości panuje niższa temperatura. Jeżeli mamy długie włosy, to lepiej zabezpieczyć je na przykład poprzez upięcie gumką. Nie możemy mieć też przy sobie przedmiotów, które mogą nam wypaść podczas lotu. Odpowiednie okulary dostaniemy wraz z wyposażeniem. Będą one doskonałą ochroną przed wiatrem, który bywa naprawdę uciążliwy podczas lotu na tak dużej wysokości. Na tak dużej wysokości krem z filtrem to po prostu must have! Posmarujmy nim odsłonięte fragmenty ciała.