gift

Kliknij i odbierz niespodziankę na

maszwybór
backWróć do wszystkich artykułów
jak zorganizować ślubną sesję zimą?
backWróć do wszystkich artykułów
Styl życia
 • #slub
 • #fotografia

Jak zorganizować ślubną sesję zdjęciową w zimowej scenerii? Masz wybór!

Marzysz o bajkowej sesji ślubnej w zimowej scenerii? Ten artykuł wskaże Ci, jak znaleźć idealne miejsce na zdjęcia i właściwie się do nich przygotować.

Sesja ślubna w plenerze to wspaniała pamiątka do rodzinnego albumu. Są jednak pary, które decydują się na zdjęcia niekoniecznie w sezonie letnim, wiosennym czy jesiennym, ale zimowym. Trudne warunki mogą być przeszkodą podczas wykonywania zdjęć, jednak efekty potrafią być zaskakujące. Wystarczy wyobrazić sobie biel sukienki, która wręcz zlewa się z pięknem śniegowego puchu. Dodatkowo kontrastujący garnitur pana młodego. W tym artykule podpowiemy, jak zorganizować sesję ślubną w zimowej scenerii, aby cieszyć się wspaniałą pamiątką, która zostanie z nami na całe życie.

Jaka jest najlepsza pora na sesję ślubną?

Każdy z nas ma inne oczekiwania nie tylko względem ślubu, ale także sesji ślubnej, która będzie jedną z naszych najważniejszych pamiątek. Na to, jak będą wyglądały zdjęcia, ma wpływ wiele czynników. W dużej mierze jest to odpowiednie podejście nowożeńców, ale także wybór miejsca, które będzie naszym tłem, a nawet pogoda, która będzie towarzyszyła nam podczas sesji. Nietrudno zgadnąć, że latem łatwiej o słoneczne, ciepłe dni. Zdarzają się jednak opady, które zmuszają nas do przełożenia tego ważnego wydarzenia. A co z zimą? Coraz więcej osób decyduje się na zdjęcia w zimowej scenerii. Musimy jednak pamiętać, że niezależnie od tego, na jaki miesiąc się zdecydujemy – musimy odpowiednio przygotować się do stanięcia przed obiektywem.

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej w zimowej scenerii?

Zimowa sceneria jest jedną z najtrudniejszych, jeżeli chodzi o zdjęcia ślubne. Musimy mieć na uwadze, że pojawienie się w długiej sukni w miejscu, w którym śnieg sięga kolan, nie jest komfortowe. Łatwo też o zabrudzenie materiału, dlatego warto mieć na uwadze, że podczas takiej sesji nasza garderoba może zostać zniszczona. Warto natomiast skorzystać z prostych sposobów na zabezpieczenie dołu sukni. Należy pamiętać, że niektóre elementy (takie jak dodatkowa warstwa tkaniny) ukryjemy poprzez odpowiednie ustawienie czy właściwą postprodukcję.

Dobrze również, aby nie cała sesja ślubna została wykonana na zewnątrz. Czasami warunki oświetleniowe wcale nie są idealne, dlatego możemy postawić na klimatyczne zdjęcia we wnętrzach. Będzie to miła odmiana od zimna i pozowania w trudnych warunkach. Podczas zdjęć warto też zrobić kilka przerw, aby napić się rozgrzewającego napoju. Bez tego trudno nam będzie nie uzyskać na zdjęciach efektu zaczerwienionej skóry i nosa. Sesje zimowe bywają też krótsze od tych, które wykonuje się latem. Dzień szybciej się kończy, a to oznacza, że konieczne jest dobranie przez fotografa sprzętu pracującego również w trudnych warunkach oświetleniowych.

Aby odpowiednio zadbać o zdrowie, warto założyć pod ślubne kreacje dodatkowe warstwy ubrań, najlepiej termicznych (o ile tylko jest to możliwe). Panowie mają w tej kwestii spore ułatwienie. Zdarza się, że pary nowożeńców decydują się na zdjęcia w puchatych czapkach i kurtkach, co jest zabawnym i oryginalnym elementem takiej sesji. Niekiedy mąż i żona wspólnie okrywają się kocem.

Pomysły na zdjęcia ślubne w zimowej scenerii

Jeżeli wiemy już, jak odpowiednio przygotować się do sesji ślubnej w zimowej scenerii, warto pomyśleć również o tym, gdzie takie zdjęcia miałyby się odbyć. O dobór lokalizacji jest nieco trudniej niż latem. Na przykład sesja w centrum miasta będzie efektowna tylko wtedy, jeżeli wybierzemy świąteczny jarmark. Zabłocone ulice nie są natomiast idealnym tłem. Jaki pomysły warto jednak zrealizować?

Zdjęcia w górach

Nie ma wątpliwości co do tego, że sesje ślubne zimową porą najczęściej wykonywane są właśnie w górach. To tutejszy urok drewnianych chat, ludowych strojów i ośnieżonych stoków sprawia, że nowożeńcy pragną mieć w albumie zdjęcia z tego miejsca. Poszukując idealnej lokalizacji, postawmy raczej na nieoczywisty wybór. Wcześniej możemy sprawdzić, jakie zdjęcia cieszą się największą popularnością i postarać się, aby nasza sesja była nieco inna, bardziej kreatywna. 

Zdjęcia w zimowym ogrodzie

Zimowy ogród to przepiękne miejsce. Niektóre drzewa i krzewy nawet w te mroźne miesiące pozostają zielone. Jeżeli zależy nam na wyjątkowych zdjęciach z naturą w tle, to warto pokusić się właśnie o odwiedzenie zimowego ogrodu. Często wstęp do takiego miejsca kosztuje, jednak jest to opłata, którą warto ponieść. Może się okazać, że nasza sesja ślubna będzie jedyna w swoim rodzaju.

Zdjęcia w lesie

Zdjęcia w lesie, na tle ośnieżonych drzew, cieszą się dużą popularnością. Nietrudno również o znalezienie idealnej scenerii. Większość profesjonalnych fotografów wskaże miejsce, które znajduje się nieopodal, a które będzie idealne do przeprowadzenia sesji ślubnej. Czasami nowożeńcy występują też w towarzystwie zwierząt, na przykład takich pupili domowych jak psy. Warto jednak postawić na jakieś kreatywne rozwiązanie. Może być to na przykład zdjęcie na koniu czy też w drewnianych saniach.

Zdjęcia przy zamku bądź pałacu

Wiele kobiet marzy o bajkowej scenerii ślubnej, która przyniesie na myśl ulubione sceny z dziecięcych animacji bądź z czytanych do poduszki książek. Okazuje się, że taki efekt jest bardzo prosty do osiągnięcia podczas sesji. Najlepszym tłem będzie w tym przypadku zamek bądź pałacyk. Tych nie brakuje w Polsce, dlatego w prosty sposób znajdziemy lokalizację, do której będzie nam łatwo dojechać.

backWróć do wszystkich artykułów

Zobacz podobne wpisy

 • droga do celu
  Podróże

  Droga do celu

  czytaj teraz

  Podejmowanie decyzji często ilustruje się skrzyżowaniem. Wyobrażamy sobie zwykle, że jedna z dróg zaprowadzi nas bezpośrednio do miejsca, do którego p...

 • Styl życia

  Idealny środek komunikacji

  czytaj teraz

  Jak dojeżdżać do pracy bez stresu? Jak uniknąć stania w korkach? Jak wprawić się w dobry nastrój przed pracą? Czy samochód na minuty się opłaca?

 • Podróże

  Wczasy wczasom nierówne

  czytaj teraz

  Pomysły na niezapomniane wakacje. Przegląd najczęściej wybieranych opcji na wczasy: all inclusive, wycieczka objazdowa, rejs, kamper, a może wyprawa k...

Odwiedź MaszWybór

I otwórz się na nowe doświadczenia
sprawdź
 • masz wybór

  Alternatywne opcje

 • Alternatywne opcje

  Niespodzianka za pełną rejestrację

 • Baza wiedzy Masz Wybór

  Baza wiedzy Masz Wybór