Wiele atrakcji potrafi dostarczyć nam wrażeń. Jedną z nich jest na pewno lot balonem, który okazuje się marzeniem wielu. Dodatkowo podczas takiego lotu mamy okazję nie tylko poczuć dreszczyk emocji, ale też zobaczyć zachwycające oko widoki. Co więcej, niemało osób – a w grupie tej jest też sporo kobiet – uważa, że to niezwykle romantyczne przeżycie. Czy warto podjąć się takiej przygody?

Niesamowite przeżycie, czyli lot balonem

Lot balonem może nie jest tak popularny jak skok ze spadochronem czy skok na bungee, ale prawie każdy, kto poznał tę atrakcję, chce spróbować jeszcze raz! Wiele zależy również od tego, w jakim regionie mieliśmy możliwość skorzystać z takiej podniebnej przygody. Tutaj, w odróżnieniu na przykład do skoku na bungee, mamy wiele czasu, aby przyjrzeć się pięknym widokom. Na pewno jest to też mniej stresujący moment, a wręcz taki, który nierzadko sprzyja relaksowi.  

Okazuje się więc, że lot balonem to nieco niedoceniana atrakcja. Możemy zdecydować się na nią samodzielnie lub z grupą przyjaciół. Warto śledzić tego rodzaju eventy, podczas których przemieszczające się po niebie balony możemy obserwować z ziemi. Widok jest zdumiewający i na pewno pozostanie w pamięci.  

Jaka jest najlepsza pora na lot balonem?

Warto wiedzieć o tym, że nie każda pora jest odpowiednia na lot balonem. Tutaj w grę wchodzi kilka czynników, o które należy zadbać, aby całe przedsięwzięcie było po prostu bezpieczne i zapewniło nam niemało rozrywki. Kluczowa będzie tutaj między innymi pogoda. Musi być stabilna, bez deszczu i burz. Przez większość roku, czyli latem, wiosną czy jesienią, dozwolone są loty jedynie o świcie, późnym południem bądź wieczorem. Zimą natomiast latać można przez większość dnia. Nie trzeba jednak martwić się o to, że podczas lotu będzie nam szczególnie zimno. Nawet jeżeli temperatura na zewnątrz jest niska, to należy pamiętać, że balon ogrzewany jest gorącym powietrzem.

Tego rodzaju wytyczne co do godzin latania nie będą obowiązywały w przypadku balonów, które pozostają uwiązane. To dobra okazja na to, aby sprawdzić, czy rzeczywiście podoba nam się oglądanie świata z tak dużej wysokości. Ogromne balony można często spotkać w dużych miastach. Odrywają się od ziemi na kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut, co stanowi po prostu atrakcję turystyczną.  

Czy wiesz, jak ubrać się na lot balonem?

W nawiązaniu do pogody tutaj warto wspomnieć o tym, jak najlepiej ubrać się na tego rodzaju atrakcje. Jak zostało już wspomniane, znajdując się w koszu, jesteśmy ogrzewani przez gorące powietrze. Stąd też nie trzeba szczególnie obawiać się zimowych lotów. Dobrze mieć jednak długie spodnie i lekką kurtkę, zwłaszcza jeżeli bierzemy pod uwagę fakt, że najczęściej wybieraną porą jest poranek bądź wieczór.  

Nie zapomnij też o plecaku czy innym wyposażeniu, które pozwoli Ci bezpiecznie przechować posiadane rzeczy. Lepiej, aby na takiej wysokości nic nie wysunęło się z naszej torby czy kieszeni. Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie sprzętu fotograficznego czy telefonu, jeżeli marzysz o zrobieniu kilku zdjęć czy nagraniu filmu. Tutaj pomocne mogą być na przykład smycze zakładane na szyje czy regulowane paski dołączone do aparatów.  

Lot balonem – kto powinien skorzystać z tej atrakcji?

Czy więc lot balonem to rzeczywiście przygoda życia, na którą powinien zdecydować się każdy? Cóż, tutaj na pewno ta atrakcja nie sprawdzi się w przypadku osób, które mają na przykład lęk wysokości. Nie polubią jej też ci, którzy nie lubią otwartych przestrzeni. Nie da się jednak ukryć, że wiele osób po prostu marzy o posiadaniu takiego przeżycia w swoich wspomnieniach. Nierzadko zdarza się, że nie jest to jednorazowy lot, a najwięksi jego fani jeżdżą po różnych lokalizacjach, aby zobaczyć zapierające dech widoki właśnie z poziomu unoszącego się w powietrzu kosza.  

Lot balonem to dobry wybór zarówno dla singla bądź singielki, pary czy grupy znajomych. Zazwyczaj w koszu znajduje się około sześciu osób, ale będzie miało to oczywiście związek z jego rozmiarem. Wiele zależy od tego, czy rzeczywiście jest to coś, czego chcemy spróbować. Nawet jeżeli trochę obawiamy się lęku związanego z wysokością, to zapewne mogą nam to wynagrodzić niesamowite widoki. A te po prostu zapierają dech w piersiach!

Starajmy się wybierać te eventy, które odbywają się w naprawdę pięknych, polecanych miejscach. Mowa tutaj nie tylko o barwnych zakątkach Polski (a tych zdecydowanie nie brakuje), ale także o niektórych regionach Francji, Kanady czy Tanzanii. Największą popularnością cieszy się w tym przypadku Turcja, a dokładniej obecne w niej góry. Kapadocja to region, do którego przyjeżdżają turyści z całego świata, aby zobaczyć ten zdumiewający widok startujących rano i wieczorem kolorowych balonów. Pamiątkowe zdjęcia zawsze wyglądają doskonale!