Taniec to jedna z najbardziej popularnych rozrywek na całym świecie. Trudno się dziwić, gdyż tańczymy w różnych sytuacjach i do tego niezależnie od naszego wieku. Co więcej, taniec towarzyszy naszemu życiu od wieków i nic nie wskazuje na to, by stało się inaczej. Choć tak naprawdę do tego, by tańczyć, nie potrzeba mieć specjalnych umiejętności, obecnie coraz więcej osób decyduje się, aby poznać tajniki tanecznej sztuki od bardziej profesjonalnej strony. Co warto wiedzieć o kursie tańca oraz jaki wybrać? Sprawdź nasze propozycje w tym temacie. Masz wybór!  

Kurs tańca – dlaczego warto go wybrać?

Wesele, huczne urodziny czy spotkanie ze znajomymi w klubie – każda z tych sytuacji może wiązać się z muzyką, a co za tym idzie: tańcem. Choć do poruszania się na parkiecie w rytm muzyki nie musimy znać kroków konkretnego stylu tańca, obecnie popularność szkół, które oferują naukę tańca, jest coraz większa. W takim razie dlaczego warto zdecydować się na kurs tańca pod okiem profesjonalistów?

Tak naprawdę wszystko zależy od naszych potrzeb i komfortu. Niektórzy decydują się na dołączenie do szkoły tańca, ponieważ przygotowują się do najważniejszego dnia w ich życiu, czyli ślubu. Pierwszy taniec ma duże znaczenie dla wielu nowożeńców. Chcą, aby w tym szczególnym dniu wszystko było idealne, stąd przyszłe pary młode często decydują się na dodatkowe lekcje tańca na kilka tygodni przed ceremonią. Niektórym zależy tylko na opanowaniu podstawowych kroków, by poczuć się pewnie na parkiecie. Inni przygotowują prawdziwe show, które bez wątpienia zostanie zapamiętane przez gości weselnych.

Nauka tańca ma swoje plusy również z innych powodów. To przede wszystkim ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Jeśli planujesz coś zmienić w swoim życiu, być może warto spróbować swoich sił w określonym tańcu? Kurs tańca może okazać się także świetnym miejscem na odstresowanie się, a do tego poznanie nowych osób i nawiązanie nowych znajomości. Szkoła tańca to przede wszystkim miejsce, w którym powinna panować przyjazna i pozytywna atmosfera, dlatego prawdopodobieństwo, że po godzinnej lekcji tańca wyjdziesz stamtąd naładowany energią, jest bardzo duże!

Lekcje tańca – od czego zacząć?

Osoby, które rozważają swoje uczestnictwo w kursie tańca, z pewnością zastanawiają się, od czego zacząć, aby być zadowolonym ze swojej decyzji. Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, jaki styl tańca tak naprawdę nas interesuje. Jedno jest pewne – wybór jest bardzo duży, dlatego praktycznie każdy zainteresowany nauką tańca znajdzie rozwiązanie dla siebie.  

Wiele zależy od tego, w jakim celu chcesz nauczyć się tańczyć. Czy ma to być jedynie taniec użytkowy, na potrzeby różnych uroczystości, czy też może zależy Ci na tzw. tańcu towarzyskim i poznaniu takich stylów jak walc, cha-cha, rumba czy tango? Aktualnie sporym zainteresowaniem cieszy się także taniec uliczny, czyli street dance. Jeśli nie jesteś pewny, który z nich wybrać, sprawdź, czy szkoła tańca, której oferta Cię interesuje, prowadzi dni otwarte. To ciekawy sposób na poznanie jej oferty.

Jak się ubrać na kurs tańca?

Kolejnym elementem, oprócz wyboru konkretnego stylu, jest ubiór na zajęcia. Tutaj ważne jest to, żeby postawić na ubrania, w których czujemy się komfortowo. Jednocześnie powinniśmy jednak pamiętać o tym, że niektóre style tańca, szczególnie towarzyskiego, będą wymagały od nas określonego stroju, np. spódnicy czy legginsów. Przede wszystkim pamiętaj o tym, by wybrane przez Ciebie ubranie zapewniało Ci swobodę ruchów i umożliwiało rozciąganie (bez niego znacznie łatwiej o kontuzję!). Stąd obcisłe dżinsy czy dopasowana koszula nie będą optymalnym wyborem i utrudnią nam wykonanie określonych figur, jak obroty czy podnoszenie.

Nie zapominajmy także o butach – bardzo ważne jest przyniesienie ze sobą obuwia na zmianę! To często warunek konieczny w szkole tańca, który jednocześnie pozwala na zachowanie czystości. Dostępne jest oczywiście profesjonalne obuwie taneczne, jednak w przypadku osób początkujących nie jest to warunek konieczny, szczególnie jeśli nie wiemy, czy kurs tańca nam się spodoba. Ważne, aby na zajęcia zabrać ze sobą wygodne buty i najlepiej takie, które nie będą rysowały podłogi.  

Kurs tańca – uwierz w swoje możliwości!

Niektóre osoby przed rozpoczęciem nauki tańca powstrzymuje strach przed niepowodzeniem i byciem ocenianym przez innych. Pamiętaj, że szkoła tańca jest dla wszystkich, a przede wszystkim tych osób, którym zależy na nauce tańca od podstaw! Stąd tak istotny jest wybór właściwej placówki, jak i samego instruktora. Ten powinien cechować się zarówno wysoką kulturą osobistą, jak i dużą dozą empatii i zrozumienia w stosunku do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tańcem. Jego postawa powinna jednocześnie zachęcać kursantów do dalszej nauki, nie do zniechęcania ich.

Wybór odpowiedniej szkoły tańca to gwarancja świetnie spędzonego czasu w gronie osób, które chcą nauczyć się tańczyć od podstaw lub doskonalić swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów. Dlatego nie zwlekaj i już dziś wybierz swój styl tańca – masz wybór!