Podróżowanie po Polsce może być niezwykle ciekawe! Okazuje się, że do wyboru mamy mnóstwo miast, które przyciągają uwagę turystów przybywających z okolicy, ale również tych, którzy przyjeżdżają zza granicy. Wrocław to bez wątpienia jedno z tych miejsc, które należy zobaczyć. Niewiele osób wie jednak, jak klimatycznie wygląda miasto już po zmierzchu…

Co warto wiedzieć o Wrocławiu?

Ta wyjątkowa stolica Dolnego Śląska nie bez powodu przyciąga uwagę tak wielu ludzi. Wrocław zaskakuje pod wieloma względami i na pewno warto zobaczyć go przynajmniej raz w życiu. Przede wszystkim kojarzony jest z mostami, których tutaj nie brakuje. Każdy jest wyjątkowy i unikatowy, dlatego na pewno nie przegapimy ich podczas spaceru czy jazdy samochodem.  

Nie ma jednak wątpliwości, że czegoś we Wrocławiu jest więcej niż wspomnianych już mostów. Mowa oczywiście o krasnalach, a dokładniej mówiąc – miniaturowych figurek, na które natykamy się praktycznie wszędzie. Są nawet osoby, które decydują się na samodzielne wyszukiwanie krasnali, co wydaje się może nieco infantylne, ale na pewno ciekawe. Wrocław to także miejsce, w którym nie brakuje znanych w całym kraju uczelni.  

Dlaczego warto zwiedzić Wrocław?

Wrocław, który znajduje się na Dolnym Śląsku, to idealny przystanek, jeżeli podróżujemy po Polsce. Na pewno warto poświęcić więcej niż jeden dzień zwiedzania, jeżeli nie chcemy przegapić najważniejszych i najciekawszych punktów. Niektóre z nich można uznać wręcz za obowiązkowe. Prościej mówiąc – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie! Do wyboru mamy nie tylko klimatyczne i zarazem romantyczne miejsca odpowiednie na spacery, ale także ogromne galerie handlowe, w których zrobimy zakupy czy restauracje, które zaskoczą przede wszystkim nasze kubki smakowe!

Zwiedzanie Wrocławia w nocy

Okazuje się jednak, że Wrocław warto zobaczyć nie tylko za dnia, ale przede wszystkim nocą. To właśnie wtedy, gdy miasto jest rozjarzone neonami i latarniami, warto poświęcić przynajmniej kilka godzin na podziwianie tego niesamowitego widoku. Są jednak pewne obowiązkowe punkty, które tuż po zmierzchu zyskują niebywały urok. Dlatego na ulicach można zobaczyć tłumy ludzi, a nasz wzrok zapewne wychwyci też zakochane pary całujące się na moście czy siedzące na ławce nad wodą. Ale od czego zacząć zwiedzanie Wrocławia po zachodzie słońca?  

Imprezowy charakter miasta

Nie ma wątpliwości, że Wrocław znany jest także z nocnego życia. Jeżeli wybierzemy się na przechadzkę o zmroku, zapewne zauważymy, że lokale pozostają pełne, a jeżeli tylko pogoda sprzyja – ludzie siedzą również na ławkach czy nad rzeką. To też idealna okazja, aby poznać nowe osoby!  

Warto śledzić wydarzenia, które mają miejsce we Wrocławiu. Niektóre z nich wiążą się z darmowym wstępem, a takie uczestnictwo będzie doskonałym pomysłem na kreatywne spędzenie wieczoru samodzielnie bądź ze znajomymi. Darmowe atrakcje przyciągają jednak tłumy, dlatego warto nie zastanawiać się zbyt długo.  

Jak zostało już wspomniane, Wrocław nocą wygląda doskonale głównie ze względu na sposób oświetlenia ulic. Nie brakuje tutaj latarni czy neonów. W przypadku tych drugich warto zawędrować między innymi na jedno z podwórek znajdujących się w centrum miasta. Co tam znajdziemy? Właśnie neony! Te, które kiedyś zdobiły Wrocław, a które przestały być już użytkowane przez właścicieli. Teraz znalazły swój nowy dom.

Spokojny spacer ulicami miasta

Są neony, ale są też latarnie, o których w szczególności warto pamiętać podczas spaceru po Wrocławiu. Dlaczego? To właśnie w tym mieście możemy spotkać latarnika. Ten wymarły zawód kiedyś cieszył się niemałą popularnością. Wystarczy wyobrazić sobie, jak ważne było oświetlenie miasta w czasach, kiedy nie było jeszcze działającej elektryczności. To niecodzienny widok, gdy na własne oczy oglądamy pana w pelerynie zapalającego jedną latarnię za drugą. Takich atrakcji możemy spodziewać się w centralnej części miasta.

Podczas spaceru po Wrocławiu warto zwrócić uwagę na klimatyczne uliczki czy podwórka. Może się okazać, że zaskoczą nas na przykład pięknymi muralami, których tutaj nie brakuje. Są to nie tylko malowidła sięgające kilku pięter, ale też równie klimatyczne mniejsze malunki.

Gdy wybieramy się do stolicy Dolnego Śląska, niekoniecznie są nam potrzebne przewodniki. Te rzeczywiście bywają pomocne, jednak coraz więcej osób decyduje się samodzielnie poszukiwać atrakcji, dokładnie tak, jak szuka się we Wrocławiu malutkich krasnali. Zwiedzać można w pojedynkę, w parze bądź grupie. Całkiem dobrze funkcjonuje tutaj komunikacja miejska, dlatego bez problemu znajdziemy połączenia, które pozwolą nam dojechać do każdej z dzielnic. Większość ciekawych i wartych zobaczenia punktów znajduje się jednak w samym centrum, dlatego możemy dotrzeć do nich, przemieszczając się pieszo.