W trakcie planowania urlopu miliony Polaków stają przed tym samym wyzwaniem: dokąd udać się na wakacje? Niejednokrotnie decydujemy się na zwiedzenie jakiegoś zakątka naszego kraju, ale i podróże zagraniczne cieszą się dużym powodzeniem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wizyta w innej części świata pozwala nam zaznać więcej słońca i ciepła. Dubaj to zdecydowanie jeden z popularniejszych kierunków. A jeżeli już rozważasz wycieczkę do Dubaju, koniecznie sprawdź, czym jest tzw. Desert Safari. Może się okazać, że to będzie najlepsza przygoda Twojego życia!

Wycieczka do Dubaju – czy warto?

Jeżeli nie możesz zdecydować, czy wolisz spędzić urlop nad morzem, czy w górach bądź też masz dylemat pomiędzy odpoczynkiem pośród natury a w dużym mieście – Dubaj może się okazać dla Ciebie kierunkiem idealnym. Ten symbol Zjednoczonych Emiratów Arabskich to doskonałe połączenie nowoczesności i pierwotnego kontaktu z przyrodą.

W Dubaju znajdzie się wiele ciekawych punktów do odwiedzenia dla wszelkich miłośników architektury. Spektakularne fontanny, meczety, najwyższy wieżowiec na świecie – to tylko niektóre z atrakcji, które możemy umieścić na swojej liście. Jednocześnie nie zabraknie nam tu szansy odkrywania nowych smaków i możliwości poznania zupełnie innych tradycji, zarówno tych dotyczących mody, jak i tych, które wiążą się z codziennymi relacjami między ludźmi.

Dodatkowo, jako że Dubaj jest miastem powstałym na pustyni, mamy tutaj do dyspozycji rozległe pustynne tereny, których urok może zapierać dech w piersiach. Co ważne: opady w Dubaju są niezwykle rzadkie, a temperatury przekraczające dwadzieścia czy nawet trzydzieści stopni będą sprzyjały tym osobom, które pragną na okres jesieni czy zimy uciec od chłodu i zażyć odrobiny słońca.

Desert Safari, czyli pełen emocji punkt wycieczki do Dubaju

Jedną z najpopularniejszych atrakcji w Dubaju jest tzw. Desert Safari, czyli safari na pustyni. To specjalny rodzaj wycieczek samochodowych, z reguły przy wykorzystaniu pojazdu terenowego 4x4 lub quadów, w trakcie których możemy zachwycić się krajobrazem pełnym piaskowych wydm. Zazwyczaj każda trasa przeznaczona jest dla kilkuosobowej grupy, jeśli zatem podróżujesz w gronie znajomych, będzie to dla Was świetna okazja na wspólne spędzenie czasu.

Warto tutaj zaznaczyć, że jeżeli oczekujemy spokojnej przejażdżki po pustyni, to raczej nie będzie to dla nas najlepsze rozwiązanie. Choć w zależności od wybranego biura podróży plan takiej wycieczki może być różny, to jednak powinniśmy się przygotować na dość ekstremalną jazdę. Niektórzy śmiałkowie decydują się nawet na ten wariant safari, w trakcie którego kierowca wykonuje na wydmach różne akrobacje, w tym dynamiczne wyskoki, stawanie na dwóch kołach itp. Jest to zatem ogromne przeżycie, które może ucieszyć nie tylko fanów motoryzacji – to świetna propozycja dla miłośników mocnych wrażeń, którzy zdecydowanie nie lubią się nudzić.

Jak wygląda Dubai Desert Safari?

Jak już wspomnieliśmy, jest to uzależnione od biura podróży, na którego ofertę się zdecydowaliśmy. Zwykle dostajemy dokładną godzinę i szczegóły dotyczące punktu, w którym odbiera nas kierowca. Pora może być zmienna – jedni decydują się na przejażdżkę o poranku, inni natomiast wybierają opcję popołudniową, która trwa zazwyczaj do wieczora i obejmuje niejednokrotnie zachwycający zachód słońca na pustyni.

Korzystając z takiej atrakcji podczas wycieczki do Dubaju, zazwyczaj powinniśmy zarezerwować sobie kilka godzin wolnego czasu. W trakcie jazdy co jakiś czas odbywają się postoje, które umożliwiają turystom wykonanie pamiątkowych zdjęć i nie tylko. Warto podkreślić, że pustynny krajobraz wcale nie jest nudny! Zapewne będziemy mogli podziwiać liczne oazy czy też np. różnorodne gatunki egzotycznych ptaków, które będziemy mogli podziwiać w ich naturalnym środowisku.

Oprócz tego nierzadko w planie takiego wyjazdu uwzględnione są też dodatkowe atrakcje. Zdarza się, że jeden z postojów będzie dla nas okazją do bliższego poznania Beduinów, czyli rdzennych plemion zamieszkujących właśnie kraje arabskie. Niejednokrotnie będziemy mogli zjeść posiłek przygotowany z lokalnych składników, obserwować pokaz tańca, zapalić prawdziwą shishę, podziwiać występ z ogniem czy też wykonać tatuaż z henny.

Safari w Dubaju – przeżycie, którego nigdy nie zapomnisz

Nawet jeżeli nasza wycieczka do Dubaju obejmuje jedynie kilka dni, to bez wątpienia warto zastanowić się nad tym, by skorzystać z niezwykłej okazji, jaką jest safari na pustyni. To atrakcja, która łączy w sobie różnorodne elementy: przyrodę, dużą prędkość, fantastyczne krajobrazy, ale też ciekawostki dotyczące regionu, w jakim się będziemy obecnie znajdowali. Widoki, jakie będziemy mogli obserwować z pojazdu, z pewnością pozostaną w naszej pamięci na całe życie.

Oczywiście najprawdopodobniej będziemy musieli liczyć się z faktem, że tego typu przejażdżka nie należy do najtańszych. Dobrze jednak stale monitorować oferty, ponieważ szybko może się okazać, że uda nam się zarezerwować miejsca w korzystniejszej cenie.