Wczasy wczasom nierówne, czyli jak zaplanować wakacje marzeń

Chociaż do sezonu wakacyjnego zostało jeszcze sporo czasu, wcześniejsze planowanie nie tylko pozwala upolować korzystną ofertę, ale też sprawi, że będziesz mieć na co czekać.

Pomysły na niezapomniane wakacje

Możliwości jest wiele – od urlopu w kraju lub za granicą, poprzez wczasy all inclusive, wycieczkę objazdową, wyprawę samodzielną, a może w grupie przyjaciół? Warsztaty jogi w zaciszu albo wręcz przeciwnie, wielkie miasto, gdzie będziesz cieszyć się restauracjami, teatrami i zakupami? Leniuchowanie w hamaku, aktywne zwiedzanie lub kombinację kilku opcji na raz – ten ekscytujący wybór należy do Ciebie!

Dla miłośników sportów zimowych


Jeżeli nie lubisz upałów, pomyśl o aktywnych wczasach w miejscowości      narciarskiej. Zwykle wieczory w schronisku są równie przyjemne jak szusowanie po stoku. Grzane wino przy kominku z międzynarodową grupą nowych znajomych, wśród gier towarzyskich, a przy odrobinie szczęścia również gitarze, pozwoli nabrać sił przed kolejnymi miesiącami ciężkiej pracy.          

Dla ciepłolubnych

Kiedy masz wszystkiego dość i marzysz jedynie o relaksie z książką przy basenie, wybierz all inclusive. Rozwiązanie z pełnym wyżywieniem – łącznie z przekąskami, napojami oraz regionalnymi alkoholami – bez wątpienia pozwoli na maksymalny wypoczynek. Wystarczy cieplejszy kierunek, hotel przy plaży i ulubiony drink z parasolką!
 

Dla ceniących komfort            

Dla tych, którzy wolą zapłacić raz i mieć nieograniczony dostęp do wszelkich atrakcji, najlepiej sprawdzi się ultra all inclusive, poszerzone o wszelkie udogodnienia oferowane przez hotel – masaże, sauny, SPA, salon gier etc.    
 

Dla ceniących prywatność      

A jeśli liczy się dla Ciebie odrobina prywatności, pomyśl o wakacjach w bungalowie. Mały, jednokondygnacyjny domek pozwoli Ci na leniuchowanie, grillowanie, wylegiwanie się na świeżym powietrzu czy zabawę do białego rana, bez obaw o negatywne komentarze ze strony innych wczasowiczów.


Dla stęsknionych za morzem  

Co powiesz na wakacje na statku? Jeżeli rejs po oceanicznych wodach nie jest w Twoim stylu, postaw na coś mniejszego – może jacht? Wakacje pod żaglami są nie tylko relaksujące, ale mogą też być niezapomnianą przygodą. Niektórzy armatorzy oferują specjalne pakiety dla nurków albo miłośników jogi. Jednak także luksusowe wycieczkowce mają wiele zalet. Wyposażone w kasyno, teatr, spa, a niektóre nawet w tyrolkę na pokładzie, rejsy zapewniają połączenie wygody i rozrywki.
 

Dla intelektualistów     

Jeżeli cenisz doznania intelektualne, postaw na rozwiązanie objazdowe bądź wycieczkę z udziałem destination specialist. Zwiedzanie danego miejsca czy obiektu z certyfikowanym przewodnikiem może znacząco poszerzyć Twoją wiedzę.
 

Dla ceniących spontaniczność           

Z plecakiem po Europie to rozwiązanie dedykowane złaknionym przygód wycieczkowiczom. Jeden bilet kolejowy Eurailpass otworzy przed Tobą nielimitowane przejazdy na terenie wielu krajów Starego Kontynentu.
       

Dla miłośników przygody

Osoby o szczególnych wymaganiach na pewno zainteresują się expedition cruise, czyli wyprawą w egzotyczne miejsca. Tego typu rozwiązanie bazuje na tzw. odpowiedzialnej turystyce – z dużym naciskiem na środowisko naturalne.


Dla smakoszy      

Tym, którzy lubią nowe smaki, polecamy turystykę kulinarną! Wczasy tego typu uwzględniają wyżywienie we własnym zakresie, co pozwala na spróbowanie wielu lokalnych przysmaków. Można też skorzystać z jednodniowych warsztatów np. robienia gnocchi, przywieźć do domu nowe umiejętności i zaimponować znajomym. Ciekawym rozwiązaniem w tej kwestii jest posiłek w revolving restaurant, czyli obracającej się restauracji. Na świecie znajduje się około 200 obiektów, umożliwiającym gościom podziwianie widoków z każdej możliwej strony! Do wyboru jest między innymi Chorwacja, Francja, Grecja, a może Hiszpania?

Dla ceniących niezależność

Wreszcie, coraz popularniejszą opcją stają się wakacje w kamperze. Od niewielkich, łatwych do zaparkowania ciężarówek, przerobionych specjalnie w tym celu, po luksusowe RV  (recreational vehicle) ze wszystkimi udogodnieniami, łącznie z telewizorem, pralką i zmywarką, kampera można wypożyczyć zarówno bezpośrednio od właściciela na portalach przypominających Airbnb, jak i z wyspecjalizowanych firm. Opcja ta stanowi kombinację przygody i komfortu. Daje swobodę w wyborze własnej trasy i nie musisz dźwigać plecaka ani co noc organizować hotelu, sprawdzać rozkładów i kupować biletów w obcym języku.
 

Wakacje to czas nie tylko odpoczynku, ale też ten tydzień czy dwa w roku, które będą przywoływać uśmiech na twarzy podczas zimowych wieczorów. Dlatego warto odważyć się spróbować czegoś nowego, bez względu na to, czy będzie to tajemnicza potrawa na egzotycznym bazarze, lekcje języka obcego, a może warsztaty lokalnej ceramiki?

Masz wybór nie tylko dokąd i z kim pojedziesz, ale także co będziesz wspominać jeszcze przez wiele miesięcy.