Większość osób ma sposobność na to, aby dwa dni w tygodniu spędzić na błogim lenistwie bądź aktywności, którą samodzielnie wybierają. To właśnie weekend jest tą odskocznią po ciężkim tygodniu pracy. Warto wcześniej zaplanować, co możemy zrobić w tym czasie. Czy jednak weekend w górach jest w tym przypadku najlepszym pomysłem?

Doceń weekendowe wyjazdy!

Liczba dni urlopowych jest dla wielu osób po prostu niewystarczająca. Nie ma co się temu dziwić, skoro zazwyczaj sporą część dnia spędzamy w pracy i nierzadko zdarza nam się brać także nadgodziny. To jednak nie wszystko. Jeżeli doliczymy do tego czas, którego wiele osób potrzebuje na dojazd do pracy, regularne zakupy, codzienne obowiązki domowe i przynajmniej osiem godzin snu, to nagle okazuje się, że nie pozostaje nam już zbyt wiele wolnego. Tak przynajmniej wygląda to w ciągu tygodnia pracy.  

Właśnie dlatego warto docenić wolne weekendy i to, że jest to odpowiednia pora na chwilową ucieczkę od domowych obowiązków i codziennych spraw. Nawet takie krótkie wyjazdy mogą sprawić, że odpoczniemy i naładujemy baterię. To natomiast zmotywuje nas do dalszej pracy. Dodatkowo zmiana otoczenia na pewno pozytywnie  wpłynie na nasze ogólne samopoczucie. Jaki kierunek powinniśmy obrać podczas wolnego weekendu?

Gdzie wybrać się w wolny weekend?

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie wybrać się w wolny weekend, to musisz pamiętać, że będzie to zależne od kilku czynników. Przede wszystkim ważne jest, czy poruszamy się własnym środkiem transportu czy może publicznym. Posiadając własny samochód, możemy dojechać praktycznie wszędzie i o każdej porze. Dlatego mimo tego, że to jedynie dwa pełne dni wolnego, zapewne uda nam się pokonać długą trasę. W przypadku komunikacji publicznej konieczne jest dostosowanie się do ustalonego już z góry grafiku.  

Drugim, równie ważnym czynnikiem będzie aktualna pogoda. Są miejsca, które są idealnym wyborem na letnie wypady, podczas gdy inne sprawdzą się głównie zimą. A kiedy jest odpowiedni czas na wypad w góry?

Weekend w górach dla każdego

Jeżeli zdecydujesz się na weekend w górach, to zapewne oczekujesz zapierających dech w piersiach widoków. Te natomiast występują niezależnie od pory roku. Góry zawsze sprawiają, że trudno jest oderwać od nich wzrok. Zimą szczyty pokryte są grubą warstwą śniegu, podczas gdy latem dominuje wszechobecna zieleń.

Weekend w górach to idealne rozwiązanie praktycznie dla każdego. Nie brakuje tutaj atrakcji, które mogą zadowolić nawet prawdziwych leniuchów! Warto jednak mieć na uwadze, że jeżeli mieszkamy nad morzem, to dojazdy może być nieco problematyczny.  

Co można robić w górach?

Weekend w górach może wydawać się ciekawym pomysłem, ale czy wiesz, jak spożytkować wolny czas? Tutaj po prostu nie da się nudzić, dlatego przygotowaliśmy zestawienie kilku ciekawych sposobów na zaplanowanie dni spędzanych właśnie w górach!

• Spróbuj lokalnego jedzenia, które może Cię zachwycić! Polska słynie z pysznych dań, które różnią się w zależności od regionu. Tutaj spróbujesz między innymi oscypka bądź zupy zwanej kwaśnicą. Jednak ciekawych potraw jest znacznie więcej, dlatego w taki weekend zrezygnuj raczej z odwiedzania restauracji specjalizujących się w kuchni zagranicznej. Postaw na lokalne przysmaki, które zechcesz zabrać ze sobą do domu.

• Sprawdź dostęp do darmowych atrakcji dostępnych w okolicy. Zapewne znajdzie się coś, co może zainteresować Ciebie bądź Twoich towarzyszy podróży. Równie dobrze mogą to być także płatne atrakcje, wiele zależy od tego, jaki wysoki jest budżet przewidziany na wolny weekend.

• Spaceruj i poznawaj nowe miejsca. Niewielkie, górskie miejscowości zachwycają turystów. Można tutaj nie tylko kupić pamiątki, ale po prostu przemieszczać się pieszo po klimatycznych uliczkach. Możemy nawet natknąć się na przeprowadzanie stada owiec, które na pewno są niecodziennym widokiem dla osób, które w góry przyjeżdżają jedynie od czasu do czasu.

• Zachwycaj się pięknymi widokami, bo tych w szczególności nigdy nie zabraknie w górach. Warto znaleźć ulubione miejsca, z których najłatwiej będzie podziwiać górskie szczyty.

• Skorzystaj z oferty hoteli z basenami i SPA. Tych w szczególności nie brakuje w górach. Wiele osób przyjeżdża tutaj w sprawach biznesowych lub aby wypocząć. Hotele mają swoje sposoby na ugoszczenie przyjezdnych. Bardzo często są to baseny pełne atrakcji, ale też możliwość wykupienia zabiegów z zakresu beauty czy odpoczynku podczas masażu.

Oczywiście to nie jedyne możliwości na ciekawe spędzenie dwóch dni w górach. Dostępnych atrakcji jest tak wiele, że jednorazowy wypad to bez wątpienia za mało. Na szczęście jeden weekend od drugiego dzieli zaledwie pięć dni. Może to idealna pora, aby zacząć planować kolejny wyjazd?