Są takie sposoby na spędzanie wolnego czasu, które cieszą się szczególną popularnością. Przykładem mogą być między innymi kręgle. Ta gra to znakomity wybór zarówno na wyjście w większym towarzystwie, jak i randkę. Sprawdź, co warto wiedzieć o kręglach i jak przygotować się do pierwszego rzucania kulą!

Nie spędzaj weekendu w domu, wybierz aktywność!

Kreatywne, a przede wszystkim aktywne spędzanie wolnego czasu to doskonały wybór, nie tylko w czasie weekendów. Oczywiście każdy z nas potrzebuje, od czasu do czasu, wypocząć w fotelu czy odespać zarwane noce bądź ciężkie dni w pracy. Jeżeli jednak tylko możemy, powinniśmy poszukać takiego zajęcia, które w pełni nas zaangażuje. Dobrze, aby jednocześnie była to również okazja do spotkania ze znajomymi. Tutaj mamy szeroki wybór ciekawych opcji, a zwłaszcza jeżeli mieszkamy w większym mieście.

Jeżeli lubimy odrobinę rywalizacji, bycie w ruchu (ale bez większych szaleństw) i po prostu świetną zabawę w gronie znajomych, to dobrze będzie wybrać się na kręgle. Ta popularna gra zyskała szerokie grono fanów i nie ma co się temu dziwić!

Czym wyróżnia się gra w kręgle?

Każdy ma swój osobisty powód, który wyjaśnia, dlaczego wybiera właśnie kręgle. Jeżeli nie wiesz jeszcze, czy to gra, która może spodobać się również Tobie, koniecznie poznaj zalety, jakie niesie ze sobą spędzanie czasu na kręgielni. Może to właśnie one sprawią, że już niedługo wybierzesz się na swoją pierwszą rozgrywkę!

• Gra w kręgle wcale nie jest trudna! Podstawowych zasad rozgrywki możesz nauczyć się już podczas pierwszej wizyty na kręgielni. Szybko zrozumiesz, że rozgrywki opierają się głównie na wzajemnej rywalizacji, a nie na skomplikowanych zasadach, o których należy pamiętać.

• Kręgielnia to idealne miejsce, w którym nie tylko znajdziesz czas na grę, ale także rozmowę. Podczas gdy inni rzucają kulą, Ty możesz porozmawiać z pozostałymi uczestnikami. To ciekawy sposób na nawiązywanie nowych znajomości lub nadrobienie zaległości.

• Chociaż kręgle wymagają od nas odrobiny ruchu, to jednak warto wiedzieć, że nie jest to gra tak angażująca, jak na przykład siatkówka czy piłka nożna. Tutaj mamy okazję odpocząć po każdym rzucie, a nawet (w przypadku niektórych kręgielni) zamówić do loży jedzenie i picie.

• Jak zostało już wspomniane, gra w kręgle opiera się na rywalizacji. Gracze walczą między sobą lub tworzą drużyny. Ciekawym sposobem może być ustalenie, czym zostanie wynagrodzony zwycięzca. Na pewno takiej grze będzie towarzyszyła adrenalina. Tego niekiedy potrzeba każdemu!

Z kim warto wybrać się na kręgle?

Wyjście na kręgle, jak już wiadomo, to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Zazwyczaj na kręgielnię wybieramy się w gronie znajomych i rywalizujemy między sobą. To idealny sposób na integrację. Dlatego też dobrym pomysłem będzie zagranie w kręgle ze współpracownikami. Takie wspólne wyjście może sprawić, że zaczniemy inaczej traktować naszych kolegów i nasze koleżanki – oby z korzyścią dla wszystkich!

Ale na kręgle możemy też wybrać się na przykład z drugą połówką czy dopiero co poznaną osobą. Kręgielnia jest dosyć nietypowym miejscem na randkę, ale na pewno możemy w ten sposób zaskoczyć partnera bądź partnerkę. Taka wspólna gra często zbliża ludzi, jest też powodem do śmiechu i wspólnej zabawy.  

Jak przygotować się do wyjścia na kręgle?

Tutaj warto podkreślić, że wyjście na kręgle wcale nie wymaga od nas szczególnego przygotowania. Sprzęt dostępny jest przede wszystkim na kręgielni, a możemy z niego korzystać w ramach wykupionych wejściówek. Co więcej, często dotyczy to również obuwia. Jeżeli nie mamy specjalnych butów z białą podeszwą, możemy wypożyczyć je na miejscu. Dostępne są różne rozmiary, dlatego nie musimy martwić się o to, że nie znajdziemy pasującego obuwia.  

To, o czym powinniśmy jednak pamiętać, to założenie komfortowych i wygodnych ubrań, które nie będą krępowały naszych ruchów. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której to nie możemy wykonać poprawnie rzutu kulą, skoro obcisła koszulka nie pozwala nam odpowiednio rozluźnić ręki. W co więc powinniśmy się ubrać?

Tutaj odpowiedni przede wszystkim klasyczny strój sportowy, czyli dres. Tyczy się to zarówno panów, jak i pań. Jeżeli natomiast niekoniecznie przekonują nas tak luźne stylizacje, to kobiety często ubierają między innymi legginsy, a mężczyźni materiałowe spodnie. Wystarczy zestawić je z luźną bluzką lub bawełnianym T-shirtem i jesteśmy gotowi na grę w kręgle!  

Musimy mieć również na uwadze, że w przypadku kręgielni najlepiej jest zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem. W innym przypadku może się okazać, że po przybyciu na miejsce usłyszymy, że żaden z torów nie jest aktualnie wolny. Takiej sytuacji na pewno chcemy uniknąć. Stąd też w zupełności powinien wystarczyć wykonany wcześniej telefon bądź osobiste odwiedzenie kręgielni.