Bardzo często, kiedy oglądałeś film lub serial i obserwowałeś strzelaninę na ekranie, zastanawiałeś się, jak to jest trzymać w ręku prawdziwą broń? A może od dawna fascynujesz się militariami i wojskowość to Twój konik? Być może też od zawsze chciałeś nauczyć się posługiwać bronią, co jest ciekawą i dość oryginalną umiejętnością, którą można się pochwalić przed znajomymi? Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, być może zainteresuje Cię możliwość, jaką jest Ekstremalne Doświadczenie Strzeleckie na strzelnicy.

Wyprawa na strzelnicę jako forma ciekawej aktywności

Nie bez powodu zarówno na świecie, jak i w Polsce, strzelnice cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Są one prawdziwym rajem dla osób kochających adrenalinę i interesujących się bronią. Wielu z nas na co dzień nie ma z nimi większej styczności, co więcej – większość raczej nigdy nie widziała na żywo prawdziwego kałasznikowa czy tradycyjnego pistoletu.

Dlatego też wizyta na strzelnicy może się okazać fantastycznym sposobem na spędzenie wolnego czasu. To okazja do bliższego zapoznania się z rodzajami poszczególnych broni, ich budową i specyfiką działania. To także świetny test naszej spostrzegawczości, refleksu i w dużej mierze również odwagi, ponieważ niejeden śmiałek może początkowo poczuć się nieco onieśmielony perspektywą trzymania w dłoni AK-47, który był flagowym orężem wielu filmowych bohaterów.

W związku z tym na strzelnicach możemy spotkać się z usługą, jaką jest Ekstremalne Doświadczenie Strzeleckie. To gwarancja kompleksowej obsługi i bezpieczeństwa, a przede wszystkim – doskonałej zabawy. W ramach takiego wydarzenia będziemy mogli postrzelać do tarczy z kilku rodzajów broni. Wcześniej zostaną nam one oczywiście zademonstrowane w taki sposób, by móc łatwiej się z nimi oswoić i poczuć się pewniej, strzelając do celu.

Strzelnica w ramach prezentu? Czemu nie!

Coraz częściej decydujemy się na to, aby wykupić Ekstremalne Doświadczenie Strzeleckie nie dla siebie, a dla kogoś bliskiego. Jest to z pewnością oryginalny prezent, który zostanie w pamięci obdarowanego na długo. Wiele strzelnic oferuje zresztą tę usługę właśnie jako propozycję podarunku dla osoby, która fascynuje się militariami, uwielbia filmy akcji bądź też od zawsze była ciekawa, jak w praktyce wygląda strzelanie z broni.

Żeby taki prezent był trafiony, musimy się oczywiście upewnić, że faktycznie jest to coś, co wpadnie w gust bliskiej osoby. Oprócz tego powinniśmy dokładnie zweryfikować, jak wyglądają przepisy strzelnicy względem wieku uczestnika. Bardzo często Ekstremalne Doświadczenie Strzeleckie jest dostępne wyłącznie dla pełnoletnich osób, w związku z tym dobrze jest mieć to na uwadze przed zakupem.

Na czym polega Ekstremalne Doświadczenie Strzeleckie?

Wiele zależy od tego, którą strzelnicę wybierzemy. Wybór może być dość spory, ponieważ tego rodzaju miejsc pojawia się na mapie Polski coraz więcej. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że nawet w pobliżu swojego miejsca zamieszkania znajdziesz strzelnicę, która oferuje Ekstremalne Doświadczenie Strzeleckie.

Sam przebieg jest uzależniony od programu przewidzianego przez strzelnicę. Zawsze jednak mamy zapewnioną opiekę wykwalifikowanego opiekuna. Będzie on cały czas czuwał przy naszym boku, a na wstępie podzieli się z nami wiedzą teoretyczną dotyczącą poszczególnych rodzajów broni. To właśnie on zademonstruje nam poszczególne modele i nauczy nas, jak się nimi posługiwać.

Zazwyczaj najciekawszym punktem jest wspomniane już AK-47, czyli popularny kałasznikow. Z pewnością rozpoznamy go, zanim jeszcze opiekun nam go wskaże, ponieważ to broń często pojawiająca się w filmach wojennych i nie tylko. Dodatkowo możemy mieć możliwość strzelania z pistoletu sportowego i klasycznego, najczęściej o kalibrze 9 mm. Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że nie ominie nas szansa postrzelania z tzw. shotguna, czyli broni gładkolufowej. Tę także możemy kojarzyć z wielu filmów i seriali.

Poza stałym wsparciem instruktora otrzymamy ochronę na oczy i uszy, a także określoną liczbę tarcz. Warto też zaznaczyć, że strzelnica z góry wskazuje, jak wiele strzałów będzie można oddać z każdej broni. Dobrze jest mieć to na uwadze.

Jak się przygotować przed wizytą na strzelnicy?

Przede wszystkim należy się uzbroić w... pozytywne nastawienie. Nie będzie to z pewnością trudne, jeżeli zamierzasz odwiedzić strzelnicę np. w ramach wieczoru kawalerskiego czy imprezy urodzinowej, co jest zresztą bardzo popularną praktyką.

Jeżeli jesteś całkowitym laikiem w temacie, nie musisz się zupełnie obawiać. Profesjonalny instruktor objaśni Ci wszystko krok po kroku, wobec czego nie trzeba się martwić, że nie poradzisz sobie z zadaniem i nie będziesz mógł czerpać pełnej przyjemności z tej aktywności. Jeżeli masz ochotę, przed wyjściem na strzelnicę możesz poczytać w internecie o danej broni czy chociażby o tym, jak zająć poprawną pozycję strzelecką i na co zwrócić uwagę w trakcie strzelania do celu.

Wyprawa na strzelnicę – podsumowanie

Strzelnica i Ekstremalne Doświadczenie Strzeleckie to spełnienie marzeń dla osób, które uwielbiają kino akcji, militaria i wojskowość mają w małym palcu lub też kochają przypływ adrenaliny. Nawet ci, którzy wcześniej nie zastanawiali się nad tym, jak obsługiwać broń, mogą w trakcie takiego doświadczenia dowiedzieć się wielu rzeczy i być może nawet odkryć nową pasję. Co więcej, strzelnica może być świetnym pomysłem na prezent dla kogoś bliskiego.